De Tijd: 'KVO wankelt al jaren op rand van faillissement'

door
De Tijd: 'KVO wankelt al jaren op rand van faillissement'

KV Oostende neemt het zaterdagavond tegen RSC Anderlecht onder het toeziend oog van toekomstig voorzitter Peter Callant. De verzekeringsmakelaar werd donderdag aangekondigd als de man die in de voetstappen van Marc Coucke moet treden. Of hij daarmee ook een goede zaak deed, valt echter te betwijfelen.


Want volgens De Tijd, dat doorgaans toch over erg betrouwbare informatie beschikt, ziet de situatie bij KVO er allesbehalve rooskleurig uit. "Eigenlijk mag het al een wonder heten dat Coucke in de bevriende verzekeringsmakelaar Peter Callant een koper vond voor KV Oostende. De club wankelt al enkele jaren op het randje van het faillissement. Vorig seizoen had ze een negatief eigen vermogen van 8,5 miljoen euro", schrijft de zakenkrant.

De oorzaak voor deze slechte financiële situatie ligt volgens De Tijd vooral bij de opmars die de club de voorbije jaren heeft ondergaan. KVO groeide in een mum van tijd uit van promovendus tot subtopper en dat heeft uiteraard een stevig prijskaartje. Zo werd niet alleen fors in spelersmateriaal of faciliteiten geïnvesteerd, de hele werking van de club werd volledig 'opgesmukt'. "Er zijn heel zware investeringen gebeurd die we in sneltempo aan het afbetalen zijn. In dat opzicht komt de overname eigenlijk twee jaar te vroeg", stelt algemeen directeur Patrick Orlans.

Want het moet gezegd dat de investeringen wel stilaan begonnen te renderen. Zo waren de inkomsten vorig seizoen bijna verdubbeld in vergelijking met twee seizoenen geleden. "Dat bewijst dat de miljoenen die Coucke in de club pompte, begonnen op te brengen. Maar de druk die hij zichzelf oplegde om KV Oostende tegen eind deze maand te verkopen, werkte averechts. Vandaar wellicht zijn beslissing om de club bij een ‘bevriende partij’ te parkeren", aldus De Tijd.

LEES OOK: Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

Denkt u dat het vertrek van Coucke de ondergang van KVO wordt?

Meest recent

Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

1
1
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

24
24
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

39
39
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

38
38
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

70
70
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

81
81
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

100
100
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

38
38
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

90
90
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

161
161
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

183
183
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

351
351
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

0
0
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

233
233
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

160
160
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

330
330
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

102
102
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

461
461
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

292
292
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

269
269
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

53
53
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

198
198
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

100
100
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

442
442
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

360
360

Meer sportnieuws