Iker Casillas heeft een nieuw wereldrecord in handen. De doelman van het nationale elftal van Spanje is de sluitpost die het vaakst zijn doel schoon wist te houden in zijn interlandcarrière. Tot zaterdag was dat record in handen van Edwin van der Sar.
De inmiddels gestopte doelman hield in zijn loopbaan in totaal 72 keer de 'nul' als international van het Nederlands elftal. De 130-voudig international van Oranje had met aantal lange tijd een wereldrecord in handen, maar werd dit weekeinde voorbijgestreefd door Casillas. De doelverdediger van Real Madrid hield in het oefenduel met Servië (2-0 winst) voor de 73ste keer zijn doel schoon.
Tot dusver kwam Casillas 129 keer uit in het Spaanse shirt. Van al die duels won hij er 93, speelde hij 22 keer gelijk en verloor de Madrileen 13 maal. Zijn grootste successen met het Spaanse elftal zijn de EK-winst van 2008 en het winnen van het
WK in 2010.
LEES OOK:
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’