Roy Hodgson heeft bij zijn debuutwedstrijd als bondscoach van Engeland met 0-1 gewonnen tegen Noorwegen. In Oslo zegevierden de Engelsen door een vroege treffer van Ashley Young. Op 2 juni oefent het land nog tegen België, alvorens het op 11 juni haar eerste EK-wedstrijd speelt tegen Frankrijk.
Engeland kende een uitstekende start en had al binnen vijf minuten aan de leiding moeten komen, maar Andy Carroll kopte van dichtbij naast. Kort daarna was het alsnog raak voor de eilandbewoners. Young kwam na een goede actie oog in oog te staan met de Finse doelman Rune Jarstein en faalde niet in de afwerking: 0-1.
Daarna lieten de Noren zich voor het eerst zien en raakten ze onder andere de paal. Na ruim een halfuur kreeg James Milner nog een goede mogelijkheid, maar de middenvelder van Manchester City stuitte op Jarstein. Daardoor zochten de Engelsen hun kleedkamer op met een nipte voorsprong op zak.
Het tempo lag in de tweede helft vrij laag, wat resulteerde in een minder aantrekkelijk duel. Er viel na de rust slechts één behoorlijke mogelijkheid te noteren. Na ruim een uur moest Robert Green redding brengen op een knal van John Arne Riise. Zo bleef het bij 0-1 en kon Engeland met een tevreden gevoel de terugreis gaan inzetten.
Scoreverloop:
0-1 (09') Ashley Young