Na een moeilijke week heeft Racing Genk vanavond weer aangeknoopt met de zege. Onderin was er eveneens een zege voor Waasland-Beveren, dat verrassend eenvoudig de maat nam van Eupen. Zo lijken de degradatiezorgen voor Moeskroen en Westerlo weer wat groter te worden. In de strijd om Play-Off I boekte Oostende een gouden thuiszege tegen KV Mechelen.
Oostende boekt gouden zege, KV Mechelen baalt na eigen doelpunten
Malinwa opende sterk in de Versluys Arena met kansen voor Verdier en Bjelica, Dutoit was bij de pinken. Na goed een kwartier spelen nam Oostende het commando over, maar het had een eigen doelpunt van Vanlerberghe nodig om na twintig minuten spelen op voorsprong te komen. De bezoekers verloren stilaan alle grip op de partij en hadden een uitstekende Coosemans nodig om slechts met een kleine achterstand te gaan rusten.
(7-2-2017).jpg)
Vanlerberghe maakte een knullig eigen doelpunt.
Na de pauze kantelde de partij iets voorbij het uur. Musona pakte op een domme manier zijn tweede gele kaart en KV Mechelen mocht nog een halfuur met een man meer spelen. Het profiteerde meteen van die uitsluiting toen een vrije trap van Verdier in doel vloog, dit werd echter afgekeurd wegens buitenspel.
Malinwa kreeg nog een handvol kansen maar liep in het slot in het mes toen Godeau via De Witte de 2-0 in doel kopte, opnieuw een eigen doelpunt dus. Een uiterst zure nederlaag voor KVM en een gouden driepunter voor KVO.
Scoreverloop:
1-0 (19') own-goal Vanlerberghe
2-0 (85') own-goal De Witte
Bijzonderheid:
Musona pakt een tweede gele kaart (61')
Ryan toont meteen zijn waarde in moeizame Genkse zege
Voor Racing Genk was het een gitzwarte week met het pijnlijke afscheid van mevrouw Buffel en de uitschakeling in de halve finales van de beker tegen KV Oostende. Vanavond nam Blauw-Wit een goede start nadat Pozuelo de vrijstaande Naranjo vond en die trof deze keer wel raak: 1-0 halfweg de eerste helft. De bezoekers lieten zich echter niet onbetuigd en doelman Ryan moest een paar keer alles uit de kast halen om de voorsprong op het bord te laten staan.
Naranjo maakt zijn eerste doelpunt in het shirt van Racing Genk.
Ook na de pauze was het zeker niet hoogstaand wat Stuivenberg van zijn manschappen te zien kreeg maar met hangen en wurgen hield
Blauw-Wit stand en haakt het zijn wagonnetje terug aan bij de Play-Off I kandidaten. Moeskroen blijft na een betere periode op de laatste plaats parkeren en wacht nog een intense strijd tegen de degradatie.
Scoreverloop:
1-0 (21') Naranjo
Waasland-Beveren wint verrassend eenvoudig bij Eupen
In het Oostkanton moest plaatselijke trots Eupen zich proberen te herstellen van de bekeruitschakeling tegen Zulte Waregem. Bij de thuisploeg was de 'vermiste' Onyekuru terug en hij verscheen meteen aan de aftrap. Het waren echter de bezoekers die in de eerste helft de touwtjes in handen namen en met twee doelpunten van Myny, notabene zijn eerste van het seizoen, al bij de rust op rozen zaten.
Myny heeft een begenadigd dagje en slaat Eupen al snel KO.
Bij de thuisploeg bracht coach Condom na de pauze Dompé en Bruls in de ploeg, in een poging om het tij te keren. Veel zoden aan de dijk bracht het echter niet, Waasland-Beveren behield gemakkelijk de controle en was er al eens een kans voor Eupen, dan stond Köteles uitstekend te keepen. Uiteindelijk wonnen de troepen van Janevski gemakkelijk en doen ze een uitstekende zaak in de strijd om het behoud.
Scoreverloop:
0-1 (16') Myny
0-2 (38') Myny