Manchester City won met 2-1 op eigen veld tegen Burnley. Daarvoor moest het ferm de tanden laten zien, mede door een rode kaart voor Fernandinho. De persconferentie van Pep Guardiola achteraf sprak boekdelen. Duidelijk is dat hij nog moet aanpassen aan de Engelse normen.
Wanneer een journalist Guardiola's mening vroeg, weerkaatste hij de vraag meteen. "Jij bent de journalist, niet ik", was het antwoord van de Spanjaard. "We zijn altijd het team met meer balbezit en krijgen altijd rood. Ik moet de regels hier in Engeland nog leren begrijpen. Ik weet dat jullie bijzonder zijn, maar ik moet het nog leren begrijpen."
Dat in Engeland scheidsrechters milder zijn, is voor hem al helemaal duidelijk. "Natuurlijk, ja. Over heel de wereld is het een overtreding als de keeper in de kleine rechthoek wordt aangevallen, maar hier niet. Dat moet ik maar begrijpen. Het was een overtreding op Claudio Bravo (bij de goal van Burnley, red.). Over heel de wereld is dat zo, maar hier niet. Oké, daar moet ik maar begrip voor hebben", besloot Guardiola.