Anderlecht staan bekend om zijn gestructureerde en dikwijls succesvolle jeugdopleiding. Zo zijn er momenteel met Dendoncker en Tielemans twee exponenten te vinden in de A-kern. Maar niet iedereen slaagt er in om door te breken.
Zo zijn er een heel aantal spelers die doorstromen uit de jeugd maar na de overstap naar de A-kern geen continuïteit kunnen vinden. De laatste voorbeelden hiervan zijn Andy Kawaya, Aaron Leya Iseka en Dodi Lukebakio. Kindermans stelt de club hiervoor in
HLN ook in vraag: “Dat er zijn die de volgende stap niet meer kunnen zetten, moeten we naar onszelf durven kijken. Misschien hebben we teveel jongeren op hetzelfde moment gebracht.â€
Maar volgens Kindermans is heet niet enkel de schuld van Anderlecht en moeten de jongeren ook de hand in eigen boezem durven steken: “Bepaalde talenten zijn gewoon verblind geweest door de kansen die ze hebben gekregen. Ze zijn vergeten te werken aan hun eigen postformatie.†Daarbovenop stelde de technisch directeur van de jeugdopleiding ook nog dat de jongeren meer geduld moeten opbrengen.
LEES OOK:
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs