AA Gent wou zich herpakken na twee nederlagen op een rij.
Waasland-Beveren doet goed mee in Ghelamco Arena
We zagen weinig goed voetbal in de openingsminuten, na een kleine tien minuten was er een eerste schuchtere poging van Coulibaly die al bij al weinig gevaar opleverde. Waasland-Beveren verdedigde goed in het eerste deel van de eerste helft en gaf nauwelijks iets weg. Nog voor het halfuur vond AA Gent dan toch een opening in de bezoekende verdediging: eerst kopte Perbet op het doelhout maar in de herneming schoot Dejaegere raak: 1-0 voor de Buffalo's. Waasland-Beveren reageerde met een schot van Schrijvers dat niet zo ver over de kooi van Thoelen vloog.
Dejaegere scoort zijn eerste na de zware knieblessure.
En die Schrijvers zit in een prima periode want even later schoot hij via Schoofs tegen de binnenkant van de paal, hier ontsnapte de thuisploeg. Dat deed het even later nog is toen een kopbal van Camacho vanonder de lat werd gehaald door Thoelen. Op vijf minuten van de pauze was AA Gent dicht bij de dubbele voorsprong toen Coulibaly alleen op Köteles mocht afgaan maar zich verslikte in de bal. Ook de rebound van Perbet ging naast het doel. Efficiëntie blijft toch een probleem voor de Buffalo's. Die gingen uiteindelijk de rust in met een krappe voorsprong.
Thuissupporters hebben weinig begrip voor matig spelniveau
Na de pauze kwam Schwartz bij de bezoekers in de ploeg in plaats van Marquet. Zo ging Wilmssen dus met twee spitsen de strijd aan. In de eerste tien minuten na de pauze kwam er quasi alleen gevaar van enkele hoekschoppen, op één daarvan verschalkte Coulibaly ei zo na zijn eigen doelman. Iets voorbij het uur krulde Neto een vrije trap rakelings naast. Voorlopig was het een pover schouwspel in de Ghelamco Arena. De thuissupporters gingen zelfs regelmatig aan het fluiten. Waasland-Beveren bleef door die kleine achterstand wel volop in zijn kansen geloven en dwong in de laatste twintig minuten heel wat hoekschoppen af. Die hoop verdween op tien minuten van het einde toen invaller Saief plots alleen op Köteles mocht afgaan en niet faalde: 2-0. Daar bleef het uiteindelijk ook bij na een matige pot voetbal.
Scoreverloop:
1-0 (27') Dejaegere
2-0 (79') SaiefLEES OOK: Gent vs. Genk: Degryse tipt grote favoriet barrageduel
Maarten Coenen