In de Champions League staat
Club Brugge woensdagavond voor de terugmatch tegen FC Porto. Een zware dobber, want de Portugezen willen absoluut winnen met oog op de volgende ronde. VoetbalNieuws somde echter vier redenen op waarom Blauw-Zwart toch gaat stunten in het Estadio do Dragao.
1. Duidelijk in betere doen
Na de teleurstellende seizoensstart werd bij Club Brugge gevreesd voor een sombere oktobermaand. Maar in een relatief zwaar speelschema (oa. Gent, Zulte Waregem,
Anderlecht, Charleroi) pakte de landskampioen belangrijke punten en was het spel duidelijk beter. Nu nog de bevestiging in Europa.
2. Izquierdo/Limbombé
Tijdens de zwakke periode van Club werd goudhaantje José Izquierdo erg gemist, maar de Colombiaan is eindelijk weer inzetbaar. Zijn vervanger Anthony Limbombe deed het thuis tegen Porto 60 minuten lang uitstekend, maar daarna was zijn bobijntje af. Als Michel Preud'homme hem op dat moment kan vervangen door Izquierdo, is er van kwaliteitsverlies geen sprake. Integendeel. Ook omgekeerd kan deze wissel zeker werken.
3. Niets te verliezen tegen zwakke ploeg
Op bezoek bij een ploeg als FC Porto, heeft in principe geen enkele Belgische ploeg iets te verliezen. Club kan dus zonder complexen voetballen. Komt er nog bij dat heel wat waarnemers spreken over het slechtste Porto in jaren. Goaltjesdief André Silva uit de match houden en
Blauw-Zwart staat al een heel eind verder.
4. Brugse legioen
Maar liefst 2300 Brugse supporters maakten de verplaatsing naar Porto, een gigantisch aantal voor een Europese uitmatch. De vocale steun van de eigen fans kan de spelers dus vleugels geven. Bovendien loopt het bij Porto dit seizoen niet naar behoren, morrende thuisfans kunnen dus hun invloed hebben op de Portugezen zelf.
LEES OOK:
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'