Westerlo begon het beste aan het duel en kon meteen dreigen, maar Penneteau stond paraat. Ook Charleroi was nog gevaarlijk met een lange bal, maar daarna viel de wedstrijd helemaal stil. Na 20 minuten verloor Westerlo ook nog eens man in vorm Annys, die met een hevige bloedneus naar de kant moest.
De thuisploeg kwam overigens goed weg toen scheidsrechter Jan Boterberg een duidelijke strafschopfout van Apau door de vingers zag. De beste kans voor rust was overigens voor de bezoekers. Van Langendonck kwam met een fraaie reactie op de poging van Bedia.
Niet meteen beterschap na de rust, beide ploegen slaagden er niet in een hoog tempo te ontwikkelen. Toch kwamen er nu wel wat kansen. Bij Westerlo toonde Ganvoula meermaals zijn technische bagage, Charleroi-spits Bedia heerste op zijn beurt in het luchtruim. Een doelpunt scoren lukte echter geen van beide.
Naarmate het wedstrijdeinde dichterbij naderde, stokte het tempo opnieuw. Fall kreeg een grote kans, maar werd afgevlagd wegens buitenspel. Ook invaller Ninis waagde zijn kans, tevergeefs. Bij Westerlo waren de kansen dan weer voor Rommens.
Het slotoffensief kwam er van de Carolo's, de Westelse defensie hield stand. Mathijssen en co boeken zo een belangrijk punt, maar feest zal er niet meteen gevierd worden in 't Kuipje na deze slaapwekkende vertoning. Charleroi verdiende uiteindelijk meer, zeker gezien de niet gefloten strafschop, toch blijft de ploeg van Felice Mazzu ook na dit weekend zeker in de top 4 staan.
Scoreverloop:
-LEES OOK: Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"
Kobe K