Toch één lichtpuntje gisterenavond in het Constant Vanden Stockstadion.
Anderlecht won zonder veel glans van AA Gent met het kleinste verschil en verzekerde zich daarmee alvast van een ticket voor de voorronde(s) van de Champions League. Door die overwinning kan
RSCA niet meer uit de top twee vallen in de rangschikking.
De eerste twee plaatsen in de rangschikking van de play-offs zijn de enige twee plaatsen waar een ticket voor het kampioenenbal aan vasthangt.
Paars-Wit heeft zich dus op z'n minst al verzekerd van een voorronde-ticket voor de Champions League. Het is voor de dertigvoudige landskampioen nu uitkijken naar de finale van de huidige edite van de Champions League op negentien mei in München.
Anderlecht is echter afhankelijk van Bayern München, wil het als kampioen rechtstreeks deelnemen aan de Champions League. Diegene die zich tot landskampioen bekroont in de
Jupiler Pro League is echter pas zeker van een rechtstreeks Champions League-ticket als de club die dit jaar de Beker met de Grote Oren wint, zich ook via de competitie weet te plaatsen voor het kampioenenfeest.
In die finale, die wordt gespeeld tussen Bayern en het Engelse Chelsea FC, is enkel de
Rekordmeister al zeker van een plaats in de Champions League volgend seizoen. Chelsea op zijn beurt staat slechts zesde in de Premier League, op vier punten van de vierde plaats, die recht geeft op een voorronde-ticket voor het volgende seizoen. Er staan nog twee speeldagen op het programma in Engeland.
LEES OOK:
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn