Na zijn stempel te hebben gedrukt op de Primera Division en de Bundesliga, trekt Pep Guardiola nu op avontuur in de Premier League. De Spaanse succescoach moet Manchester City naar de hoofdprijzen leiden en zal tijdens de zomer een aantal nieuwe namen naar het Etihad Stadium loodsen. Zijn eerste aanwinst is alvast een feit.
Zo kondigde City de komst van Ilkay Gündogan aan. De Duitse middenvelder wordt overgenomen van Borussia Dortmund en zou zo'n 26 miljoen euro hebben gekost. "Ik ben zeer blij met deze overstap. Toen ik hoorde van de interesse van City wilde ik niets anders meer. Daarna is het snel gegaan.De mogelijkheid om met Guardiola te werken is iets waar ik enorm naar uitkijk. Ik ben gevleid om de eerste zomeraankoop te zijn", reageerde de Duitser.
Gündogan, die door een knieblessure het EK moet missen, bedankte verder zijn ex-club. "Ik heb genoten van mijn tijd bij Dortmund en ik wil de club en de supporters bedanken voor de vijf gelukkige jaren. Ze gaven me een podium en maakten me een betere speler door het geloof, geduld en vertrouwen dat ik kreeg. Nu heb ik een nieuwe uitdaging en dat is het bereiken van grote dingen met City."
LEES OOK:
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'