SevillSevilla heeft het abonnement op de winst van de Europa League weer met een jaartje verlengd. De Spaanse club won woensdagavond de beker voor de derde keer op rij door Liverpool in de finale te verslaan (3-1).
Het zag er voor rust in Basel niet naar uit dat Sevilla geschiedenis zou schrijven door de Europa League als eerste club voor de derde keer op rij te winnen. De formatie had toen geen antwoord op het hoge tempo waarin Liverpool aanviel. Sevilla mocht niet mopperen over een kleine achterstand halverwege (1-0) en slaagde er in de tweede helft knap in orde op zaken te stellen.
Maar liefst drie keer smeekte Liverpool voor rust vergeefs om een strafschop, toen een verdediger van Sevilla de bal tegen een arm of hand aan kreeg. Maar in de 35e minuut mochten de meeste toeschouwers in St. Jakob Park alsnog juichen na een wonderschone treffer van Daniel Sturridge. De Engelsman krulde de bal met de buitenkant van zijn linkervoet in de benedenhoek (0-1). Nog geen drie minuten later dacht Dejan Lovren de voorsprong van zijn ploeg te verdubbelen. Zijn treffer werd echter afgekeurd omdat Sturridge het uitzicht van doelman David Soria belemmerde en ook nog eens buitenspel stond.
De nummer zeven dit seizoen van Spanje had in de tweede helft nog geen minuutje nodig voor de gelijkmaker. Wie anders dan Kevin Gameiro schoot raak. De Fransman maakte zijn achtste treffer dit seizoen in de Europa League (1-1). Plotseling was het Liverpool dat wankelde. Gameiro verzuimde zijn ploeg tot tweemaal toe op voorsprong te schieten. Zijn ploeggenoot Coke tekende wel voor 1-2 en besliste de finale ook met de derde treffer van zijn ploeg.
Zo staat trainer Jürgen Klopp met lege handen na zijn eerste seizoen bij Liverpool. De opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen trainer Brendan Rodgers eindigde met zijn ploeg als achtste in de Premier League en verloor eerder dit jaar al de finale van de League Cup tegen Manchester City na strafschoppen. Sevilla mag volgend seizoen dankzij de winst van de Europa League in de Champions League uitkomen.
ANP