Al bijna dertien jaar is Herman Van Holsbeeck ondertussen manager van
Anderlecht. In die periode zag hij heel wat spelers komen en gaan. Van de passage van één speler heeft hij nog altijd grote spijt: die van Cheick Tioté.
"In Ivoorkust zien we een manneke dat op straat leeft: Cheick Tioté.We gaan later terug, organiseren een wedstrijd op het enige grasveld in Abidjan, de eerste keer dat Tioté voetbalschoenen aantrekt en op gras speelt: fe-no-me-naal. We brengen die mee, maar trainer Frankie Vercauteren zegt: die heeft vierkante voeten", doet hij in
Sport/Voetbalmagazine het verhaal van de
transfer.
"Uiteindelijk heeft hij één wedstrijd gespeeld: de laatste CL-wedstrijd tegen Betis Sevilla. Vermits we nog geen punten hadden en we drie dagen later tegen Club moesten, stelde Vercauteren allemaal jongens op die nog niet veel gespeeld hadden. Op Yves Vanderhaeghe na. We winnen die match en Tioté wordt uitgeroepen tot beste man op het veld. Drie dagen later is hij niet eens meer bij de achttien op Club."
"Na dat seizoen lieten we hem samen met Roland Lamah naar Roda JC gaan. Vandaar trok hij naar Twente, nu speelt hij al tien jaar in de Premier League. Dat was een speler van wie we meer genot hadden moeten hebben."
LEES OOK:
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach