Komend weekend staan
Club Brugge en RSC
Anderlecht tegenover elkaar in het Jan Breydelstadion. Beide teams missen enkele belangrijke pionnen. Bij Anderlecht zijn Kara en Andy Najar er door schorsing niet bij, maar ook Club Brugge mist met Laurens De Bock een vaste waarde.
Het wordt afwachten wat Club en Anderlecht komende zondag doen. Vaak lossen de toppers tussen
blauw-zwart en
paars-wit de hoge verwachtingen niet in. Beide teams kennen ook de nodige problemen. Analist Peter Vandenbempt weet waar het pijnpunt ligt.
"Een knelpuntberoep lijkt het wel, de linksbackpositie bij Club Brugge en Anderlecht. Pech natuurlijk met de blessures van de eerste keuzes De Bock (randgeval) en Obradovic (net toen hij na een lange inloopperiode een sterkhouder leek te worden). Maar Bolingoli en N'Sakala vielen samen (alweer) zwaar door de mand", is Vandenbempt hard in
Sport/Voetbal Magazine.
"Bij Bolingoli geldt nog het excuus dat hij eigenlijk geen linksachter is, maar voor het overige lopen de mankementen bij allebei pijnlijk gelijk. Positioneel slecht, veel goeie wil, maar onhandig in de duels, domme en overbodige overtredingen en kaarten, en slordig in het uitvoetballen. Preud'homme en Hasi zijn niet te benijden met dat materiaal. Onverklaarbaar overigens hoe N'Sakala in Tottenham uit het niets een beresterke prestatie leverde en nadien weer de verdediger werd die al aan de uitgang stond."
"En dan te weten dat in het moderne topvoetbal de flankverdedigers vaak cruciale pionnen zijn om te gaan voetballen. Nee, dan toch maar De Bock en - in afwachting van Obradovic - Acheampong."
LEES OOK:
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer