Michel Louwagie sprak vrijdagmiddag de pers toe en de algemeen manager deed daar de ambitieuze plannen van AA Gent uit de doeken. Zo wordt Serge Platel aangesteld als de nieuwe commercieel directeur marketing en sales en mikt Gent erop om financieel vlak te gaan wedijveren met
Club Brugge en RSC
Anderlecht.
"De voetbalwereld is een heel specifieke bedrijfstak", zo licht Louwagie toe. "Serge Platel begint aan een inloopperiode en kan nog steeds terugvallen op de kennis van Patrick Lips indien nodig. Thans draait AA Gent op 25 Ã 26 miljoen euro. Dit zonder de inkomsten van de Champions League."
"Ons eerste target moet zijn zo snel mogelijk te kunnen gaan naar een werkingsbudget van 30 miljoen euro om daarna verder te groeien naar een budget dat evenwaardig is aan dat waarover Club Brugge en Anderlecht beschikken, dus zowat 35 miljoen euro. Het optrekken van het budget moet ons toelaten de salarissen van onze spelers te verhogen zodat wij steevast kunnen meedingen naar een Europees ticket."
Louwagie was ook duidelijk over een nieuwe titel. "Het is de droom van onze voorzitter om de drie jaar eens kampioen te spelen. Het was dit jaar voor het eerst. Dat betekent dat we in 2018 opnieuw landskampioen moeten worden. Willen we dat verwezenlijken, dan moet je over voldoende middelen beschikken, zonder dat je elk jaar de beste spelers moet verkopen", klinkt het bij
Belga.
LEES OOK:
TRANSFERUURTJE: 'Topcoach wil Tresoldi, Anderlecht heeft beet'