Heerlijke voetbalclash dinsdagavond in Brussel, want dan komt Europees kampioen Spanje op bezoek. De Rode Duivels konden vrijdag tegen Italië vertrouwen tanken met een zege en ook Peter Vandenbempt klinkt best wel tevreden over die prestatie.
"De eerste helft was wel moeilijk voor de Rode Duivels. Het was opmerkelijk hoe de defensie de eerste tien minuten stond te schudden en te beven. Het doelpunt werd weggegeven en Simon Mignolet voorkwam dat het binnen de eerste tien minuten al 0-2 stond", luidt het bij de analist bij
Sporza.
"Daarna vond ik de Duivels wel ambitieus voetballen, met initiatief. Ze probeerden hoger in het veld te geraken, maar het liep niet. Ze geraakten niet aan kansen en het ging een beetje traag. Maar dat je tegen de Italiaanse defensie niet aan kansen geraakt, is op zich geen schande."
Vandenbempt velt ook zijn oordeel over een aantal Rode Duivels. "Dat Kevin De Bruyne de sleutels moest krijgen van het nationale elftal was al langer duidelijk... Hazard zal nog bijzonder belangrijk worden. Maar het is duidelijk dat De Bruyne er bovenuit steekt. Tegen Italië slaagde hij er ondanks een heel moeilijke eerste helft toch in om resultaatbepalend te zijn."
"Wat Luis Pedro Cavanda liet zien, was natuurlijk niet goed. Maar ik zou hem toch nog niet helemaal afschrijven. Ik denk dat hij beter kan, anders zou hij er nooit bij geraakt zijn. Voor iemand die is opgeleid in Italië was zijn positiespel dramatisch en onverklaarbaar. Hij had duidelijk last van de zenuwen."
LEES OOK:
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?