De Rode Duivels kregen deze week een make-over. Zowel de nieuwe thuis- als uittruitjes werden bekend gemaakt. De keuze voor zwart en rood in de thuistruitjes was logisch, maar het uitshirt deed toch de wenkbrauwen fronsen bij sommige personen.
Zo was bondscoach Marc Wilmots niet echt tevreden met het resultaat. Ook bij de Belgische wielerbond waren ze verrast. "Ik had verwacht dat de voetbalbond ons hierover had gecontacteerd", zei voorzitter Tom Van Damme. "In het wielrennen is dit ontwerp juridisch beschermd."
Adidas ging samen met de voetbal- en wielerbond rond de tafel zitten om het geschil uit te klaren. "We zijn tot een oplossing gekomen", stelt Ken Aerts van Adidas in
Het Belang van Limburg. "Alle partijen zijn het erover eens dat deze shirts een eerbetoon aan de wielersport zijn."
Bij Bioracer zijn ze alvast tevreden met de keuze van de Duivels. Ze rekenen zelf op een forse meerverkoop. "We gaan ervan uit dat de aandacht voor het ontwerp ook de verkoop van de wielertruien stimuleert", zegt Raymond Verstraelen van Bioracer. "De trui zal uitgroeien tot een nationaal symbool. Je zal ook kunnen supporteren voor de Duivels met een wielertrui."
LEES OOK:
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond