Felice Mazzu had zijn tactisch plan klaar.
Junior Edmilson toverde bij momenten opnieuw met de bal.
De tweede helft begon aan een hoog tempo. STVV trok ten aanval maar liep tegen een counter. Ndongala pikte de bal op voorbij de tweede paal en vond het hoofd van Perbet, die slim zijn tegenstander te grazen nam en binnen kopte. De vlam zat in de pijp en meteen daarna was er dreiging voor de voeten van Penneteau, maar in de kluts kreeg Charleroi de bal uiteindelijk toch weg na een puike actie van Edmilson. De druk bleef aanhouden via Dompé, die richting Penneteau afstormde en onderweg getracht werd neer te maaien, maar hij bleef op de been en stuitte op de Waalse keeper. Een fractie er na trof Dompé het zijnet.
De Limburgse hoop werd aangewakkerd na de rode kaart voor Ndongala, die zijn tweede geel kreeg van Geldhof. Opvallend genoeg verminderde de druk van STVV en als klap op de vuurpijl moest ook Erichot vroegtijdig douchen. Pollet forceerde bijna in zijn eentje de zege voor Charleroi, maar zijn schuiver ging voorlangs waardoor het spannend bleef. Angban ging op wandel en bediende Edmilson, maar zijn krul werd gepareerd door Penneteau.
De méér dan verdiende gelijkmaker viel via Rob Schoofs. De jongeling sneed goed naar binnen en schoof knap het leer tegen de touwen. Uiteindelijk kreeg Charleroi nog dé kans om het af te maken, maar Marcq buitte een drie-tegen-twee-situatie absoluut niet goed uit. Beide ploegen konden leven met één punt na een leuke wedstrijd. Charleroi wacht al zes wedstrijden op een zege.
Scoreverloop:
0-1 (48’) Jeremy Perbet
1-1 (86’) Rob Schoofs
Bijzonderheden:
Ndongala (Charleroi, 67’) en Erichot (STVV, 77’) mochten vroegtijdig douchen nadat beiden twee keer geel kregen.LEES OOK: Albert tipt Belgische topclubs: "Eén van de besten in de JPL"
Kenneth Vandesteene