Aad de Mos is een veelgevraagd analist en de Nederlander laat er geen gras over groeien. De Mos volgde ook het Europese voetbal van de afgelopen week en hij is in
De Telegraaf scherp voor Ajax, de club waarmee hij als T1 nog twee keer kampioen werd.
Ajax werd deze week door Rapid Wien uitgeschakeld in de voorrondes van de Champions League. "Het deed me denken aan Holland Casino", zegt De Mos. "Het was een gok, alles of niets. Het kan toch niet zo zijn dat je vier versterkingen niet spelen in het belangrijkste duel van het jaar? En hoe kun je roepen dat Lasse Schöne al jaren de beste speler is, maar plots helemaal niet meer voorkomt in je plannen?"
"In zulke duels zijn andere dingen nodig dan in een normale eredivisiewedstrijd. De jonkies moeten nú inhalen, waar ze in de jeugd nooit op zijn getest. Als jeugdspeler van Ajax hadden ze 95 procent balbezit. Tegen Rapid Wien was te zien dat ze te aanvallend denken."
LEES OOK:
Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax