Obbi Oulare vocht enkele verbeten duels uit
Dat was het ook wel zo’n beetje voor de eerste helft. Veel strijd, veel duels, veel gele kaarten ook – maar liefst drie in de eerste tien minuten – maar kansen vielen er niet meer te noteren. Pas na 25 minuten kon Club nog eens dreigen. Dierckx, de meest bedrijvige Bruggeling, lanceerde Bolingoli, maar Paulussen was goed teruggekeerd om zijn schot af te blokken.
De wedstrijd bloedde langzaam maar zeker dood, maar met de rust in zicht kwam er plots weer leven in de brouwerij. Vormer reageerde het snelst toen Gillet een schot van Cools moest lossen, maar De Witte haalde zijn stiftballetje nog van de lijn. In blessuretijd was het wel raak voor Club, zij het met een flinke portie geluk. Paulussen devieerde een afzwaaier van Duarte ongelukkig over Gillet in doel, waardoor we zowaar met 1-0 de rust ingingen.
Tuur Dierckx was de bedrijvigste Bruggeling
Club kon zo met hernieuwd vertrouwen én met Diaby in de plaats van Bolingoli aan de tweede helft beginnen en het was ook Blauw-Zwart dat voor het eerste gevaar zorgde. Dierckx scoorde zelfs na een mislukte vrije trap, maar werd afgevlagd omdat hij een stapje buitenspel stond. En ook invaller Diaby toonde zich snel. Hij troefde De Witte af op snelheid en werd dan neergehaald: penalty voor Club. De Malinees zette zich zelf achter de bal en plaatste de bal fraai in de bovenhoek.
Met de 2-0 leek Club op rozen te zitten, al maakte Aleksandar Jankovic snel duidelijk er nog in te geloven door Van Damme en Claes te brengen voor De Petter en Volkov. Een schokeffect brachten die wissels echter niet, al had Bruzzese toch wat moeite met een botsbal van Kosanovic. Enkele minuten later mochten de boeken helemaal dicht. Tuur Dierckx was het snelste op een diepe bal en ging vlotjes rond Gilllet om de 3-0 op het scorebord te zetten.
Diaby maakte vanop de stip zijn eerste voor Club Brugge
Club leek wel zin te hebben in een afstraffing. Oulare liet eerst de 4-0 voor een leeg doel liggen en probeerde het daarna met buitenkant rechts, Gillet had nog een goede parade in huis. Daarna drong Club niet meer zo hard aan en kabbelde de wedstrijd rustig naar zijn einde. Hans Vanaken kwam na een goede stiel nog dicht bij zijn eerste doelpunt voor Club, maar zijn plaatsbal hobbelde naast. Een poging van de ingevallen De Sutter was het laatste wapenfeit, maar doelpunten vielen er niet meer. 3-0 was zo de eindstand.
Scoreverloop:
1-0 (45’+1’) Laurens Paulussen (own-goal)
2-0 (54’) Abdoulay Diaby (strafschop)
3-0 (63’) Tuur DierckxLEES OOK: KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst
Jannick Lanckriet