De titelstrijd belooft ook dit seizoen weer zeer spannend te worden. Hoewel de Belgische topclubs maar weinig lieten zien op de eerste speeldag kan er vooraf al gezegd worden welke clubs er weer vol voor zullen gaan om het kampioenschap te vieren op het einde van het seizoen.
Maar is Gent opnieuw een titelkandidaat? Volgens Aad de Mos wel. "Tuurlijk. Dat zie je snel aan de veldbezetting en de uitvoering. AA Gent beschikt over een goed ingespeelde ploeg met bijzonder veel voetbalintelligentie. Fysiek zijn ze top. Er is geen verzadiging merkbaar, die jongens tonen zo veel plezier in hun manier van combineren. Ik hou van die vaste ijkpunten. Ze hebben één vedette: het collectieve blok. Ze creëren ook veel kansen", begint hij zijn verhaal aan
Sport/Voetbalmagazine.
"De verklaring is gemakkelijk: aanvaarden de spelers het handschrift van de trainer? Veel coaches kun je catalogeren als 'overlevers'. Ze zoeken naar parkeerplaatsen voor vedetten, maar kunnen niet terugvallen op een vast spelsysteem. Bij Vanhaezebrouck zie ik het oude
Anderlecht van mezelf terug, het zogenaamde champagnevoetbal: veel driehoekjes, het veld goed breed houden en volop de aanvallende kaart trekken door ver van je doel te verdedigen. Sven Kums blijft de meest intelligente van de hele bende. Hij kan met zijn benen vertalen wat hij ziet, kiest goed de openingen en bepaalt het ritme. Maar het kapitaal zit op de bank: Vanhaezebrouck. Laat die topclubs in de CL maar komen, dan kunnen ze even snel van een koude kermis thuiskomen."
LEES OOK:
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten