Alex Mathisen moet na dit seizoen vertrekken bij Lierse SK. De eersteklasser meldt op haar digitale thuis dat het aflopende contract van de 25-jarige Noor niet verlengd zal worden.
Mathisen, die sinds januari 2011 actief was bij de
Pallieters, kwam mede door blessureleed weinig in actie voor Lierse. "Alex heeft pech gehad, zoveel is zeker. Hij heeft hier door omstandigheden wellicht niet kunnen tonen wat hij in zijn mars had. Veel heeft hij bij Lierse niet kunnen spelen. Hij was gekwetst, daarna werd hij ziek. Erg jammer voor die jongen", aldus algemeen directeur Jesse De Preter.
De voormalig jeugdinternational is na Gonzague Vandooren de tweede speler van Lierse die te horen krijgt dat hij andere oorden op mag gaan zoeken. "Onze opdracht is om binnen de beperkingen van ons budget een ploeg op het veld te sturen waar je altijd op kan rekenen. Ik heb van in het begin gezegd dat ik de spelerskern zou verkleinen en de loonlast naar omlaag brengen. Ik ben daar nog altijd mee bezig en het vertrek van Alex situeert zich in dat plaatje. Dat lijkt hard en dat is het misschien ook, maar dat is ook voetbal", besloot De Preter.