Christian Benteke is er niet in geslaagd om zijn eerste prijs in Engeland te veroveren. Op Wembley ging hij met Aston Villa roemloos ten onder tegen Arsenal in de finale van FA Cup. Het werd 4-0 voor de
Gunners, die hun twaalfde FA Cup ooit wonnen. Maar de nederlaag van Villa betekent wel goed nieuws voor een andere Rode Duivel.
Zo mag het Southampton van Toby Alderweireld alsnog naar de voorrondes van de Europa League. De
Saints draaiden lang mee in de top van de Premier League, maar eindigden uiteindelijk als zevende. Op twee punten van Liverpool, dat wel met een Europees ticket aan de haal ging.
Maar omdat Arsenal zich al kwalificeerde voor de Champions League, ging het Europa League-ticket van de bekerwinnaar naar de nummer zeven van de Premier League. Southampton mag zo toch Europees aantreden. Al dan niet met Toby Alderweireld. De huurovereenkomst van de Rode Duivel is ten einde, maar zowel club als speler hebben aangegeven open te staan voor een verlengd verblijf.
LEES OOK:
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie