De 10 meest beslissende spelers in Play-Off I

573
De 10 meest beslissende spelers in Play-Off I

Play-Off I was nog nooit zo spannend als dit jaar. AA Gent nam afgelopen weekend de kop over van Club Brugge, maar Blauw-Zwart blijft, net als RSC Anderlecht, nog in de running voor die eerste plaats. Veel hangt af van de vorm van het moment. VoetbalNieuws maakte een overzicht van de 10 meest beslissende spelers in Play-Off I. Dit op basis van de statistieken op Transfermarkt. 10. JOSE IZQUIERDO – CLUB BRUGGE Izquierdo komt maar moeizaam op gang bij Club Brugge in de Play-Offs. Toch wist hij tegen Sporting Charleroi bijna eigenhandig de wedstrijd te winnen. Hij scoorde twee doelpunten in die wedstrijd en dat waren meteen ook de 2 enigste doelpunten van hem in Play-Off I. Club Brugge maakte in totaal 9 doelpunten en daarvan scoorde Izquierdo er 2. Dat betekent dat hij voor zo’n 22,2 procent betrokken was bij de doelpunten van Club.  9. LIOR REFAELOV – CLUB BRUGGE Door de blessures in de ploeg, moet Refaelov ook veel defensief werk opknappen. Hierdoor komt hij wat frisheid te kort in de beslissende fases. Toch kon hij al 2 keer scoren, net als z’n ploeggenoot Izquierdo. Hiermee scoorde hij dus ook 22,2 procent van de Brugse doelpunten.  8. DANIJEL MILICEVIC – AA GENT Milicevic is misschien wel de man van deze Play-Offs. Tegen Club Brugge zette hij z’n ploeg nog op rozen met twee doelpunten, maar uiteindelijk werd het nog gelijk in de topper tussen Gent en Club. Op dit moment staat de teller van Milicevic op 3 in de Play-Offs. Gent scoorde er al 11 in deze editie van Play-Off I en dus was Milicevic verantwoordelijk voor 27,3 procent van de doelpunten.  7. BRECHT CAPON – KV KORTRIJK Capon, die bij Kortrijk nochtans een defensieve rol heeft, scoorde al twee keer in deze Play-Offs. Kortrijk speelt heel compact en zal nooit met zware cijfers winnen. Dat bewijzen ook de statistieken in deze minicompetitie. Kortrijk scoorde nog maar 7 keer, waarvan dus 2 keer via Capon. Hij was hierdoor de man die voor 28,6 procent van de doelpunten zorgde.  6. IMOH EZEKIEL – STANDARD De meest wisselvallige Play-Offs worden misschien wel gespeeld door Standard. De troepen van José Riga begonnen met oogstrelend voetbal aan deze beslissende fase van de competitie, maar kenden nadien een terugval. Toch was Imoh Ezekiel meermaals belangrijk. Hij was 2 van de 7 doelpunten te maken bij z’n club. Hiermee is hij, net als Capon, verantwoordelijk voor 28,6 procent van de doelpunten.  5. ALEKSANDAR MITROVIC – RSC ANDERLECHT Mitrovic is op dit moment topschutter in de Jupiler Pro League en dat is niet toevallig. Na z’n dipje van enkele maanden geleden kan Anderlecht rekenen op een erg koelbloedige spits. In de Play-Offs wist hij al drie keer te scoren. Anderlecht wist echter tegen KV Kortrijk al 5 keer te scoren en dus is z’n aandeel nog beperkt. Met 3 van de 10 doelpunten wist Mitrovic 30 procent van de doelpunten te scoren.  4. YOURI TIELEMANS – RSC ANDERLECHT Tielemans kende een serieuze dip, waardoor hij naar de bank verwezen werd. In de Play-Offs groeit hij echter weer boven zichzelf uit. Hij scoorde drie keer en drie keer deed hij dat op een erg fraaie manier. Hij heeft net als Mitrovic 30 procent van de doelpunten gescoord bij de landskampioen.  3. KALIFA COULIBALY – SPORTING CHARLEROI De aanvaller van Charleroi scoorde nog maar 2 keer, maar aangezien Charleroi erg moeizaam scoort in deze Play-Offs was hij al erg belangrijk. Met 2 van de 5 doelpunten had hij in 40 procent van de goals de beslissende tik.  2. NEESKENS KEBANO – SPORTING CHARLEROI Ook het maatje van Coulibaly was al belangrijk voor Standard. Tegen AA Gent was hij de man die het besliste voor Charleroi. Met twee doelpunten heeft hij ook in 40 procent van de doelpunten van Charleroi de bal uiteindelijk tegen de touwen gewerkt.  1. GEOFFREY MUJANGI BIA – STANDARD De meest beslissende speler is Mujangi Bia. De aanvaller van Standard begon ook al sterk aan het seizoen, maar vindt nu in de Play-Offs opnieuw z’n beste vorm. Hij wist, net als enkele andere jongens, al 3 keer te scoren. Aangezien Standard nog maar 7 keer kon scoren in Play-Off I, was hij procentueel verantwoordelijk voor de meeste doelpunten van z’n club. Hij scoorde namelijk 42,9 procent van de doelpunten.

LEES OOK: Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

Schrikken jullie van de nummer 1?

Meest recent

Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

124
124
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

396
396
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

162
162
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

62
62
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

271
271
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

269
269
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

106
106
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

60
60
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

59
59
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

528
528
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

153
153
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

208
208
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

466
466
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

168
168
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

262
262
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

204
204
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1921
1921
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

353
353
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

75
75
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

315
315
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

311
311
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

144
144
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

559
559
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

158
158
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

194
194

Meer sportnieuws