Standard Luik deed zaterdag gouden zaken in strijd om de hoge plaatsen in het klassement. De Luikenaars wonnen met 0-2 op bezoek bij Lierse. Bij temperaturen van -12°C ging het er echter op het einde zeer verhit aan toe. In de laatste vijf minuten trok scheidsrechter Luc Wouters tot driemaal toe de rode kaart.
Wesley Sonck was namens SK Lierse niet te spreken over de scheidsrechter vanwege dubieuze strafschopfasen. “Het is algemeen geweten dat scheidsrechters geen makkelijke taak hebben. Maar wat ref Wouters vandaag liet zien. Het waren overigens niet alleen die penaltyfases, ook veel kleine dingen werden steevast in ons nadeel beslist. Veel compensatiegevallen ook, en dan krijg je frustratie bij de spelers."
"Wouters had de wedstrijd niet in de hand. Ook in de eerste helft vond ik de ref in de fout gaan bij die overtreding van Felipe op mij", vertelde Sonck. "Ik zei hem meteen nadat hij Felipe de gele kaart toonde, dat ik toch alleen op weg naar doel was. Dat is het lot van de kleinere clubs zeker? De twee penaltyfases kon ik op het veld niet goed inschatten, ik stond er telkens te ver af. Maar de beelden zijn overduidelijk blijkbaar. Dat maakt deze nederlaag extra zuur, we hadden op 1-1 kunnen en moeten komen, en dan kon de match het laatste kwartier alle kanten uit. Wij hadden overigens ook de bovenhand de tweede helft, en speelden best aardig."
De actie van zijn ploeggenoot Boban Grncarov keurt de aanvaller ook niet goed. "Boban mag dat nooit doen, dat hoort niet thuis op een voetbalveld. De reactie van Felipe uiteraard ook niet. We zullen alle spelers de komende weken hard nodig hebben, dus dat was geen slimme actie", aldus Sonck.