Jordi Figueras is vrijdagmiddag voorgesteld bij
Club Brugge. De Spaanse centrale verdediger komt over van Rayo Vallecano en tekende in de West-Vlaamse hoofdstad een contract voor 4,5 jaar. "Dit is een grote stap in mijn carrière", zei Figueras op het perspraatje.
Club en Rayo Vallecano bereikten eerder deze week al een akkoord. Ook met Rubin Kazan, dat hem uitleende aan Vallecano, werd een overeenkomst bereikt. Figueras (24) is een linksvoetige centrale verdediger en was één van de sterkhouders van zijn club in de heenronde. Op achtienjarige leeftijd kwam hij zelfs uit voor het C-elftal van Real Madrid, maar kon daar niet doorbreken.
Na amper één seizoen bij Celta de Vigo verhuisde Figueras naar Rusland, om bij Rubin Kazan te gaan voetballen. Daar kwam hij amper negen wedstrijden in actie en werd achtereenvolgens aan Real Valladolid en Rayo Vallecano uitgeleend. Bij die laatste werd hij dus weggekocht door Club Brugge.
Jordi Figueras zal met het rugnummer 22 spelen en moet de concurrentie aangaan met de Zweed Michaël Almebäck. Met zijn kopbalsterkte zou hij samen met de Nederlander Ryan Donk een sterke centrale as in de defensie moeten vormen. "Dit is een grote stap in mijn carrière. Ik kijk er naar uit om bij een van de grootste ploegen in België te spelen.
Het project Club Brugge en de geschiedenis van de ploeg hebben de doorslag gegeven bij de beslissing", zei Figueras op de persconferentie. Club kan nog niet rekenen op Figueras de eerstkomende wedstrijd, tegen KV Mechelen. De Russische transfermarkt is immers nog gesloten. Verwacht wordt dat hij tegen Bergen wél speelgerechtigd is.
LEES OOK:
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon