AA Gent en Sporting Lokeren begonnen respectievelijk met een gelijkspel (0-0) en nederlaag (1-0) aan het seizoen. Cercle Brugge en KVC Westerlo waren de boosdoeners van dienst. Lierse SK pakte dan weer een verdiende zege tegen KV Oostende (2-0).
Cercle Brugge – AA Gent 0-0
De Buffalo’s startten met een kansje voor David Pollet. Olivier Werner pakte makkelijk. Daarna was Cercle Brugge het meest gevaarlijk. Matz Sels moest echter niet tussenkomen. Op slag van rust redde hij knap op een poging van
Diaye. Zo bleef het bij de rust 0-0. Een logische tussenstand.
In de tweede helft had AA Gent het meeste balbezit maar Bacelic-Grgic trapte net naast. Pech voor Cercle. De thuisploeg was nadien de betere ploeg en weer Bacelic-Grgic kreeg een goede kans. Nu kopte hij naast. Gent moest achteruit. De Vereniging verdiende stilaan een doelpunt. De Kroaat zorgde weer voor werk voor Sels en ook Junior Kabananga zette hem aan het werk. Gent deed het via afstandsschoten. Gescoord werd er echter niet meer.
Westerlo - Lokeren 1-0
Lokeren startte goed met een kans voor Killian Overmeire. De bezoekers namen het heft in handen maar net voor het kwartier zorgde Maxime Annys voor de 1-0. Lokeren was van slag en Westerlo bracht evenwicht in de wedstrijd. Veel kansen zagen we niet. Op slag van rust kreeg de thuisploeg een strafschop, maar die beslissing werd op aangeven van de lijnrechter weer ingetrokken.
Annys (rechts) zorgde voor een stunt in 't Kuipje.
In de tweede helft kon een pover Lokeren maar weinig klaarmaken. Het voetbalde wel op de helft van Westerlo maar het speelde te traag om een opening te vinden.
Scoreverloop:
1-0 (14') Maxime Annys
Lierse SK -KV Oostende 2-0
KV Oostende zorgde voor de eerste dreiging, maar echt overtuigend was dat niet. Lierse probeerde het met verzorgd voetbal, Oostende meer op kracht. Na een slechte communicatie in de verdediging van de kustploeg kon A
lassane Keita makkelijk de 1-0 scoren. Het Lisp vierde en mocht dat enkele minuten later weer doen. De nieuwkomer werd aangespeeld door Hernan Losada en zorgde voor 2-0, zijn tweede van de avond.
In de tweede helft probeerde Oostende het met wisselspelers Björn Ruytinx en John Jairo Ruiz. Maar ook zij kregen geen vaart in het spel van Oostende. Lierse controleerde en hield makkelijk stand.
Scoreverloop
1-0 (21') Alassane Keita
2-0 (24') Alassane Keita
LEES OOK:
Ophef bij Westerlo: club komt met statement