België won zondagavond met 1-0 tegen Rusland dankzij een doelpunt van Divock Origi. Na de wedstrijd kwam het koningspaar de spelers feliciteren met de overwinning en de kwalificatie voor de achtste finales.
Koningin Mathilde maakte echter een pijnlijke uitschuiver. Ze wou Romelu Lukaku proficiat wensen met zijn doelpunt. Die bleef erg beleefd en wees de koningin erop dat Divock Origi voor de treffer had gezorgd. Onze vorstin voegde er daarna wel aan toe 'dat Lukaku ook een erg goede wedstrijd had gespeeld'.
Op de terugweg in het vliegtuig zou koningin Mathilde over haar blunder gesproken hebben tegen enkele journalisten. Zo bevestigde Pierre De Vuyst van
Le Soir dat ze in de war zou geweest zijn 'omdat Lukaku zijn haren geknipt had'.
Ze vertelde ook dat ze naar haar zoon Gabriel had gebeld om het voorval uit te leggen. Die zou verbolgen gereageerd hebben op de uitschuiver van zijn moeder. "Ik heb het Panini-album van mijn kinderen te weinig bestudeerd", was de conclusie van koning Mathilde.
LEES OOK:
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels