Het organisatiecomité van het
WK 2022 heeft voor het eerst gereageerd op de recente beschuldigingen.
The Sunday Times opperde namelijk dat Qatar enkele FIFA-functionarissen zou hebben omgekocht in ruil voor een voorkeurstem.
"Het succesvolle bid van Qatar is in alle eerlijkheid en objectiviteit verlopen. We zijn het helemaal niet eens met de berichtgeving van The Sunday Times en zullen er dan ook alles aan doen om onze integriteit te waarborgen. Qatar mag het WK 2022 organiseren omdat we nu eenmaal het beste bid hadden van alle landen", klinkt het in een officieel statement.
Het organisatiecomité kwam ook nog eens terug op de rol van Mohamed Bin Hammam. Die zou volgens de Britse pers enkele Afrikaanse FIFA-functionarissen hebben omgekocht. "Die persoon in kwestie heeft geen enkele rol gespeeld in ons WK-bid."
LEES OOK:
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK