Na twaalf jaar maakt België zich opnieuw op om aan een groot landentoernooi deel te nemen. De feeststemming rondom de Rode Duivels is ongezien, beseft ook bondsvoorzitter François De Keersmaecker. Hij hoopt vooral dat de Belgen een goed figuur slaan in Brazilië.
"Ik ben al enorm blij dat we ons gekwalificeerd hebben, nadat we daar twaalf jaar op hebben moeten wachten", klinkt De Keersmaecker voorzichtig na navraag over zijn
WK-verwachtingen in
Het Laatste Nieuws. "De volgende betrachting is door de eerste ronde geraken. Daar zullen we alles voor doen, daarna zien we wel waar we komen."
De Rode Duivel moeten vooral een goede basis voor de toekomst leggen, zo meent de bondsvoorzitter. "Het belangrijkste voor mij is dat we onze positieve uitstraling als team ook behouden in de toekomst. Voor deze jonge ploeg komen er nog kampioenschappen aan. We gaan naar Parijs (EK 2016) en naar Rusland (WK 2018). Alles staat of valt niet met Brazilië. Als we ons positief gevoel kunnen vasthouden en niet uit onze rol vallen op het WK, ben ik tevreden."
LEES OOK:
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel