Het was een opvallend en typerend beeld, hoe Lionel Messi en Pepe tegen elkaar bezig waren bij de laatste partij tussen FC Barcelona en Real Madrid. Handen voor de mond en elkaar waarschijnlijk neerhalen. Beide heren weten immers maar al te goed welke gemediatiseerde sport voetbal geworden is. Net dat leek Stan Van den Buijs zaterdag niet te beseffen.
In de buurt van de dug-out ging de assistent van Michel Preud'home toen zwaar over de schreef. Wetende dat daar het krioelt van de perslui zei Van den Buijs dat "je met zo'n mannen nooit kampioen wordt." Om dat te benadrukken herhaalde hij zijn woord: "nooit". Van een pijnlijke uitschuiver gesproken. VTM had zelfs geen liplezers nodig om de woorden van de hulptrainer duidelijk te maken.
Preud'homme weigerde dinsdag op de persconferentie dieper in te gaan op de woorden van Van den Buijs. "Dat is intern. Of de spelers hierop gereageerd hebben? Geen commentaar", aldus de T1 van Club. Preud'homme haalde wel uit naar VTM en zei dat het meer hun fout was dat dit werd uitgezonden. Zie je andere toptrainers en topspelers hier ook de schuld op de pers steken? De gepikeerde reactie van de coach van Club is anderzijds ergens wel begrijpelijk. Een leuke dag kan het niet geweest zijn voor de sfeer in zijn groep.
OPRECHTE EXCUSES VAN VAN DEN BUIJS ZIJN HET BESTE REDMIDDEL
Preud'homme weet immers maar al te goed dat de uitzending van de woorden van zijn assistent een bom in de kleedkamer kan betekenen. Dat de spelers hier licht zullen overgaan, die kans is redelijk onbestaande. Hier zal duchtig over gesproken zijn geweest. Hoe Preud'homme hiermee omgaat, kan cruciaal zijn voor de groepssfeer en voor de verdere titelstrijd. De coach van Club geeft hier best zijn hulptrainer onder zijn voeten, met de spelersgroep bij zich.
Excuses in de stijl van: "sorry, ik meende dit niet, ik zei het in een emotionele opwelling" zou de wonde nog kunnen helen voor Van den Buijs. De hulptrainer op staande voet ontslaan, zou een andere optie kunnen zijn, al zou dat wel hard zijn. Als Preud'homme zo echter de sfeer moet redden, dan moet het maar. Maar dat hij Van den Buijs, die al jaren zijn trouwe assistent is, de laan zal uitsturen, lijkt onwaarschijnlijk. Vandaar dat oprechte excuses het beste redmiddel zijn voor Van den Buijs.
DE ZWAKHEDEN VAN STANDARD ALLEEN AL HOUDEN CLUB IN DE TITELSTRIJD
Of Van den Buijs gelijk heeft, daarover valt te discussiëren. Club vertoonde inderdaad kwetsbaarheden op Zulte Waregem. Het falen van de flankaanvallers Maxime Lestienne en Lior Refaelov was een zware tegenvaller. Net als het slechte verdedigen bij de tegengoal van Thorgan Hazard, die op simpele wijze vrij mocht aanleggen bij de winning goal. Anderzijds, best niet vergeten dat dit Club door velen werd gezien als titelfavoriet bij het begin van de Play-Offs.
Dit team haalde 22 op 24 en klopte leider Standard. Club kan op één week tijd niet ineens zijn kwaliteiten kwijtgespeeld zijn die het al tentoonspreidde.
Blauw-Zwart staat dan wel vierde, er zijn maar drie punten tot de leidersplaats van Standard. Twee zeges tegen KRC Genk en Standard en de wereld kan er al helemaal uitzien voor Club. Daarbij vertoonde Standard de laatste maanden ook veel zwakheden. Dat alleen al houdt de ploeg van Preud'homme in deze titelstrijd.
LEES OOK:
'Barça hakt knoop definitief door over Tresoldi'