Nissan wordt de nieuwe hoofdsponsor van de Champions League. Het Japanse automerk neemt over van Ford, dat 22 jaar lang sponsorde. Het contract loopt tot 2017-2018 en zou zo'n 55 miljoen euro per jaar waard zijn.
De UEFA maakte het nieuws maandag bekend. Er zijn zo'n acht grote sponsors van het kampioenenbal, waaronder het Nederlands biermerk Heineken en PlayStation. Nissan zelf is al langer een grote sportsponsor: het verbond zich aan de Olympische Spelen in Rio de Janeiro in 2016, verschillende Olympische teams en de Afrika Cup. Ford koos voor de stopzetting van de sponsoring om meer in te zetten in digitale communicatie.
Met de komst van het ene automerk verdwijnt dus het andere automerk. Het contract gaat in vanaf volgend seizoen. Voor de Japanners is het de grootste sponsordeal ooit: het wil zo Toyota de loef afsteken als grootste Aziatische autobouwer in Europa.
LEES OOK:
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches