Galatasaray heeft bij het eerste treffen met Bursaspor in de halve finale van de Turkse beker een gunstige uitgangspositie verspeeld. In de Türk Telekom Arena van Istanboel werd het 2-2. Halverwege leidde de thuisploeg nog met 2-0. Over drie weken is de return. De andere halve finale gaat tussen Eskisehirspor en Antalyaspor. Eind vorige week werd Christoph Daum ontslagen als coach van Bursaspor.
In de openingsfase kwam Galatasaray goed weg toen de bal uiteen spatte op de paal naast Fernando Muslera. Kort daarna zette Wesley Sneijder de gastheren op het juiste spoor. De middenvelder schoot raak op aangeven van Burak Yilmaz. Even later waren Felipe Melo en Guillermo Burdisso dicht bij de 2-0. Ook Bursaspor kwam er af en toe gevaarlijk uit. Vlak voor rust verdubbelde Selçuk Inan de voorsprong echter. Na een overtreding op Umut Bulut in het zestienmetergebied ontfermde Selçuk zich met succes over de toegekende strafschop.
Direct na de theepauze bracht Volkan Sen met een kopgoal de spanning terug. Doordat Burak een enorme kans liet liggen, verzuimde Galatasaray om een ruimere marge te nemen met het oog op de lastige terugwedstrijd. Dat kwam Bursaspor goed uit. Bekir Yilmaz zag een schot in de slotfase geblokt worden, maar kreeg de bal fortuinlijk mee en schoot in tweede instantie hard binnen. De gasten sloten het duel af met tien man. Sercan Yilderim ontving vlak voor tijd zijn tweede gele kaart.
Scoreverloop:
1-0 (11') Wesley Sneijder
2-0 (40') Selçuk Inan (strafschop)
2-1 (46') Volkan Sen
2-2 (88') Bekir Yilmaz
LEES OOK:
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'