AS Monaco heeft op het allerlaatste moment weten te winnen van Reims. In de vijfde minuut van blessuretijd werd puntenverlies voorkomen dankzij een treffer van Layvin Kurzawa. Door de 3-2-zege is de achterstand op Paris Saint-Germain teruggebracht tot twee punten, al mag de koploper zondag nog aantreden tegen Toulouse.
Al na acht minuten was het raak voor de thuisploeg. De 23-jarige Valère Germain kreeg de voorkeur van Claudio Ranieri boven Dimitar Berbatov en de Fransman betaalde dat gelijk uit. De tweede corner binnen een minuut werd ingedraaid door Joao Moutinho. Germain dook op bij de eerste paal en knikte gedecideerd binnen.
AS Monaco leek gelijk door te willen drukken, want met een schitterende steekbal van Geoffrey Kondogbia dook Emmanuel Rivière vrij op voor het doel. Goalie Johny Placide kon louter toekijken, maar hij mocht opgelucht adem halen toen de bal net naast de paal verdween. De thuisploeg bleef in het vervolg van de eerste helft de betere ploeg, maar echt gevaarlijk werd het geen moment. Stade Reims bleef dan ook moeiteloos op de been, zonder zelf een kans af te dwingen.
Na de onderbreking kwam daar pardoes verandering in. Odair Fortes vuurde de bal de diepte in en Prince Oniangue was zowel Eric Abidal als Ricardo Carvalho te slim af. Zijn schot was daarop ook onhoudbaar voor Danijel Subastic. Erg van slag bleek Monaco niet.
Een nieuwe aanvalsgolf werd ingezet, waarbij een eerste poging van Rivière nog werd gekeerd. Niet veel later was het toch raak. Met een geplaatst schot over de grond vond Jeremy Toulalan de touwen, al had hij wel het geluk dat Oniague de bal nog licht toucheerde. Een kwartier voor tijd maakte de middenvelder uit Congo dat ongelukkige moment weer goed. Een afstandsschot werd door Subastic maar half verwerkt en Oniangue was alert: 2-2.
Wat volgde was een doldwaze slotfase met Kurzawa in de hoofdrol. Een paar minuten voor tijd maakte Aissa Mandi een bizarre karatetrap, waarbij hij de jonge Franse verdediger op zijn borst raakte. Mandi kreeg rood en Monaco kon met een man meer op zoek naar de volle buit. Iedereen ging daarbij mee naar voren, waarbij een goede kluts succesvol was. Fabinho en James Rodriguez namen het doel onder vuur. De bal kwam daarna voor Kurzawa en de linksback scoorde de beslissende 3-2. Direct daarna volgde het eindsignaal.
Scoreverloop:
1-0 (8’) Valère Germain
1-1 (53’) Prince Oniague
2-1 (63’) Jeremy Toulalan
2-2 (71’) Prince Oniague
3-2 (90’) Layvin Kurzawa