AA Gent heeft in eigen huis met 1-0 van Racing Genk gewonnen. Het vertrouwen van de ploeg van Mario Been zal na de eerdere 7-0 nederlaag deze week in de Champions League tegen Valencia niet zijn toegenomen. De regerend kampioen staat nu zevende, de Gentenaren blijven tweede achter koploper
Anderlecht.
De eerste kans was voor de bezoekers, Kevin De Bruyne stuitte echter op Gent-doelman Sergio Padt. De jongeling, die een gouden toekomst in het verschiet heeft, bleef bedrijvig in de openingsfase, maar kwam niet tot scoren. Ook Thomas Buffel stichtte gevaar, een goede schuiver trof geen doel en kort daarna verzuimde hij af te leggen op Jelle Vossen.
Na een half uur spelen liet ook Gent van zich spreken. Ilombe Mboyo volleerde naast en Zlatan Ljubijankic kopte over. Tot slot was het de beurt aan Christian Brüls, die Genk-goalie László Köteles tot een redding dwong na een goed genomen vrije trap.
Na de rust begon Genk wederom goed, maar nam Gent het initiatief vlot over.
De Buffalo's kwamen twintig minuten voor tijd op voorsprong. Na een goede actie van Mboyo was het voor Hannes Van der Bruggen een koud kunstje om de bal in het lege doel te werken.
De achterstand deed de bezoekers geen goed en ook de gastheer ging slordiger spelen. De wedstrijd leek op een 1-0 eindstand af te stevenen, maar op de valreep bracht Brüls zijn ploeggenoot Yassine El Ghanassy in stelling en de spits wist daar wel raad mee: 2-0.
Scoreverloop:
1-0 (71') Hannes Van der Bruggen
2-0 (90') Yassine El Ghanassy