RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de puntenloze promovendus KV Kortrijk had RSCA nauwelijks overschot. Achteraf vielen dan ook enkele fluitconcertjes te horen vanuit de tribunes.
Hoe goed de resultaten in de Europese voorrondes ook waren, de competitiestart van het vernieuwde Anderlecht was niet bepaald om over naar huis te schrijven. Tegen een tienkoppig La Louvière werd pas op de valreep gewonnen, daarop volgden nederlagen tegen SK Beveren en Union SG.
LEES OOK: “Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los
Zege zonder glansDonderdag moest dan ook een goed resultaat volgen tegen KV Kortrijk, een inhaalwedstrijd van de derde speeldag. En de Brusselaars gingen ook dominant van start. Dat leidde uiteindelijk tot de verdiende 1-0 van Danylo Sikan. Maar Paars-Wit slaagde er niet in om zijn voorsprong verder uit te bouwen.
Niet dat KVK daar zoveel tegenover zette. Tot de Kerels in de 69ste minuut plots de paal raakten. RSCA was daarna nauwelijks nog gevaarlijk en mocht van geluk spreken dat de bezoekers kwalitatief tekort kwamen om nog echt aanspraak te maken op de gelijkmaker. Zo werd het een nipte overwinning zonder al te veel glans.
Bruno beschermt spelers
Vlak na het laatste fluitsignaal volgden hier en daar dan ook enkele fluitconcertjes. Coach Vitor Bruno werd achteraf gepolst naar die kritische reactie van het publiek. "We hebben een veeleisend publiek, ‘I like it’. Ik wil ook constant dominant zijn, maar je moet ook naar de omstandigheden kijken. Kijk naar Kana en Llansana, hoeveel wedstrijden hebben die al moeten spelen? Ze verdienen enkel applaus wat mij betreft", werd de Portugees geciteerd bij Het Laatste Nieuws.
Bruno, die voorts 'erg trots' was op zijn spelers, verwijst dus naar vermoeidheid. Het is dan ook opvallend dat hij voor de vierde match op rij niet roteerde met zijn basiself. Daar zal echter snel verandering in komen als de last-minute nieuwkomers straks inzetbaar zijn. "We hebben 9, 10, 11 nieuwe spelers, het zal zoiets zijn. Maar het is niet eenvoudig om ze vanaf dag één in te passen. Dat zal met ups en downs gebeuren. Daar is tijd voor nodig, maar tijd krijg je niet in he."
Kobe K