Na een verdedigend belabberde prestatie gaat STVV richting de poulefase van de Conference League. De Kanaries verdedigen in Cyprus een krappe voorsprong, maar werden KO geslagen door een hattrickheld bij de thuisploeg. Zo begint de Europese avond van de Belgische ploegen met een domper.
LEES OOK: STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus
STVV trok naar Cyprus met Europese droom op het spelSTVV stond donderdagavond voor een bijzonder belangrijke opdracht in Nicosia. De Kanaries namen een kleine 1-0 voorsprong mee naar Cyprus na de late treffer van Taniguchi in de heenwedstrijd. Eén doelpunt verschil was alles wat de ploeg van Frédéric De Meyer had om op verder te bouwen, maar de inzet was groot: bij kwalificatie wachtte de Europa League, bij verlies de Conference League.
De Meyer wist dan ook dat zijn ploeg een lastige avond te wachten stond. De hitte en de druk in Nicosia zouden stevig zijn, terwijl Omonia voor eigen publiek vol op zoek zou gaan naar de gelijkmaker. STVV wist bovendien dat het bij uitschakeling niet met lege handen zou achterblijven, want Europees voetbal was sowieso verzekerd. De Kanaries wilden echter meer en moesten daarvoor hun kleine voorsprong over de streep zien te trekken.
Let's make waves 🌊😤 pic.twitter.com/MCdqQubzw4
— STVV (@stvv) August 27, 2026
Omonia sloeg hard toe, maar STVV knokte terug
STVV kende een moeilijke eerste helft in Nicosia. De Kanaries begonnen nochtans met de eerste kans, maar na een penalty voor Omonia ging het snel de verkeerde kant op. Diony zette de strafschop om voor de 1-0 en profiteerde even later ook van een foute inspeelbal van Vanwesemael om de thuisploeg op 2-0 te zetten. STVV leed te veel balverlies en had moeite om vat te krijgen op de gretige Cyprioten.
😬 | STVV komt al vroeg op achterstand in Cyprus. Alles te herdoen dus! ⚠️🎯 #UEL
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 27, 2026
Bekijk Omonia Nicosia - STVV in de DAZN-app. 📲 pic.twitter.com/nd9YzcRb6n
Toch kregen de bezoekers nog voor rust een belangrijke opsteker. Bazdar werd neergehaald in de zestien en STVV kreeg zelf een strafschop. Sebaoui bleef koel, stuurde doelman Fabiano naar de verkeerde hoek en bracht de aansluitingstreffer op het bord. Zo gingen de Kanaries met een 2-1 achterstand de rust in, waardoor de kwalificatiekansen na een bewogen eerste helft nog volledig openlagen.
🐥 | Ilias Sebaoui brengt de Kanaries opnieuw in de wedstrijd! 🫡💥 #UEL pic.twitter.com/aVopYMghRl
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 27, 2026
Dramatische start voor STVV na de rust
STVV kwam met goede intenties uit de kleedkamer en trok meteen ten aanval, maar kreeg al snel een nieuwe klap te verwerken. Na een heerlijke voorzet mocht Diony zijn derde van de avond binnenkoppen en zo liep Omonia na amper vijf minuten in de tweede helft uit tot 3-1. De Kanaries bleven daarna zoeken naar een antwoord, maar leden te veel balverlies om echt gevaarlijk te worden.
De Kanaries kregen wel een paar mogelijkheden, met een mislukte poging van Bazdar en een gevaarlijke vrije trap van Sebaoui als voornaamste wapenfeiten. Die laatste zag zijn poging naar de verste hoek door Fabiano in corner worden geduwd. Omonia liet op een kwartier van het einde na om helemaal het slot op de deur te gooien toen de bal via de onderkant van de lat terug het veld in vloog.
POV | Een historische Europese verplaatsing met een #JPL-ploeg! ✈️🐥 pic.twitter.com/WfUwjGgbmg
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 27, 2026
In het slot van de wedstrijd zorgden de Cyprioten toch voor de definitieve beslissing. Na een warrige fase voor doel knalde Panagiotou alvast één Europese droom van de Kanaries aan diggelen. De late 4-2 van Sebaoui bleek slechts een doekje voor het bloeden. Een beter Omonia mag naar de Europa League, voor STVV wacht de Conference League.
Scoreverloop:
1-0 (17') Diony (p), 2-0 (30') Diony, 2-1 (34') Sebaoui (p), 3-1 (51') Diony, 4-1 (83') Panagiotou, 4-2 (90+2') Sebaoui
Maarten Coenen