Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

122 stemmen
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het programma. KRC Genk moest daarin de duimen leggen voor Zulte Waregem ondanks een voorsprong na de eerste helft. Sporting Charleroi haalde het dan weer van een tienkoppig OH Leuven.

LEES OOK: Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Zulte Waregem - KRC Genk

De Limburgers begonnen vrij ingetogen aan hun eerste competitiematch, maar namen toch het overwicht naarmate de eerste helft vorderde. Heymans en Durosinmi lieten de 0-1 eerst nog liggen. Vlak voor rust was het echter toch raak. Recordaanwinst Durosinmi debuteerde met een doelpuntje dankzij goed voorbereidend werk van Ito. 

De 0-1 was meteen ook de ruststand. En in de tweede periode hing de 0-2 in de lucht. Een voorzet van Ito belandde op de paal. Ook Heynen kreeg nog een goede kans. Maar ondertussen werd Zulte Waregem steeds gevaarlijker. Aké en Claes waagden hun kans met een schot buiten kader, Hedl zette Brughmans dan weer aan het werk.

In het slot van de partij was het dan toch prijs voor Essevee. Met een heerlijke vrije trap tekende Aké voor de gelijkmaker. En niet veel later stond het zowaar 2-1. Een doorgekopte inworp belandde uiteindelijk bij Ujka, die de trekker overhaalde. Een mokerslag waar Genk niet meer van herstelde. Zulte Waregem begint met een gedroomd resultaat aan het nieuwe seizoen. Bij Racing zal men zich snel moeten herpakken.

Charleroi - OH Leuven

De Leuvenaars legden in het tussenseizoen hun sportieve lot in handen van nieuwe hoofdcoach Simons. Die wou meteen een goede start nemen op Mambourg, maar zijn ploeg stond al snel op achtervolgen. Na enkele speldenprikjes aan beide zijden, kwam de VAR tussenbeide. Zo kreeg Charleroi een penalty toegewezen. Guiagon deed het perfect.

Niet veel later opnieuw een beslissende ingreep van de wedstrijdleiding. Traoré liet zich vangen met een reactie aan het adres van Ousou en kreeg een directe rode kaart. OHL moest dus met een man minder een achterstand zien op te halen. Dat lukte echter nog in de eerste helft. Een geweldige voorzet van George werd knap binnen getrapt door Gil.

Ondanks een nieuwe VAR-interventie en een bal op de lijn gekeerd, bleef het na één helft bij 1-1. In de tweede periode trok Charleroi het laken echter definitief naar zich toe. Van den Kerkhof zorgde voor een nieuwe voorsprong en Mbemba deed de boeken helemaal dicht: 3-1. Goede start voor de Carolo's, werk aan de winkel bij Simons en co.

Genk gaat meedoen voor de titel dit seizoen ...

Meest recent

Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

28
28
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

104
104
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

122
122
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

61
61
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

88
88
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

60
60
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

345
345
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1049
1049
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

79
79
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

71
71
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

201
201
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

92
92
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

301
301
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

305
305
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

479
479
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

712
712
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

183
183
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

499
499
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

133
133
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

267
267
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

136
136
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

124
124
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

56
56
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

412
412

Meer sportnieuws