AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De Buffalo's kunnen daarvoor wel geen beroep doen op Max Dean. De Engelse spits is op weg naar de uitgang in de Planet Group Arena.
Voor Gent is het seizoen ondertussen al ruim twee weken ver. De Buffalo's begonnen er eind juni namelijk al aan in de tweede voorronde van de Conference League. In tegenstelling tot tegenstander KV Mechelen hebben ze dus al drie officiële matchen in de benen. Dat kan een voordeel opleveren.
LEES OOK: 'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'
Geen vaste basisplekAnderzijds heeft Gent ook te maken met de problemen waar zowat alle eersteklassers mee te maken hebben. Namelijk het feit dat de transfermarkt nog geopend is en er dus nog volop spelers van clubs veranderen. Bij Gent bijvoorbeeld, heeft Max Dean zijn zinnen gezet op een transfer.
De 22-jarige Engelsman speelt sinds de zomer van 2024 voor Gent en groeide sindsdien uit tot een soort van cultfiguur. Door een zware blessure was zijn sportieve bijdrage vorig seizoen evenwel beperkt. En momenteel is de aanvaller niet langer zeker van de nodige speelgelegenheid.
Focus op transfer
Dean wil dan ook elders meer minuten gaan maken. Zondag zat hij alvast niet in de wedstrijdkern. "Hij zit met transferperikelen", bevestigde coach Rik De Mil bij DAZN. "Ik heb een goed gesprek met hem gehad. Maar ik moet mijn groep ook beschermen en kiezen voor spelers die volledig met hun hoofd erbij zijn."
Er zou sprake zijn van Engelse interesse, al lijkt het voorlopig niet erg concreet. Toch is de kans groot dat Dean uiteindelijk wel zijn transfer zal krijgen. "Hij wil een transfer maken. We gaan zien of dat lukt. Ik geef hem die ruimte. Anderzijds moeten we hij het klaren met de jongens die er voor 100 procent met hun hoofd bij zijn."
👀 | Exit Max Dean? 🛬🏴
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 9, 2026
Bekijk #GNTKVM nu op DAZN! 🙌 pic.twitter.com/ZAzk4AS7Ln
Kobe K