Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine Sibierski moet nog op verschillende posities versterking zien te vinden, maar moet daarnaast ook nog de nodige ballast overboord zien te gooien. Van één speler lijkt hij al verlost te raken.
De volledig overbodige spelers als Thomas Foket, Majeed Ashimeru en Alexis Flips vinden maar geen nieuwe club, maar er lijkt nu wel een oplossing in de maak te zijn voor Luis Vazquez. De Argentijnse spits keerde deze zomer terug na een halfjaar op huurbasis bij Getafe.
LEES OOK: 'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'
Anderlecht lijkt verlost van VazquezIn de voorbereiding kreeg Vazquez opnieuw zijn kans, maar hij kon onvoldoende indruk maken om trainer Vitor Bruno te overtuigen hem een nieuwe kans te geven. Vorige donderdag bleef hij tegen Hammarby nog een volledige wedstrijd aan de bank gekluisterd. Nu zou een transfer in de maak zijn.
Die brengt Vazquez naar een verrassende bestemming. Terwijl afgelopen weekend nog geopperd werd dat hij terug zou willen keren naar Getafe, blijkt nu een volledig andere club dicht bij zijn komst te staan. De Latijns-Amerikaanse transferspecialist Cesar Luis Merlo weet dat Birmingham City hem zal binnenhalen.
Birmingham als verrassende bestemming
Die club eindigde vorig seizoen als tiende in de Engelse Championship. De onderhandelingen met Anderlecht over een definitieve transfer zouden al in een afrondende fase zitten. Er zou dus snel witte rook kunnen komen.
Daarmee komt na drie jaar een definitief einde aan de passage van Vazquez bij Anderlecht. Dat haalde de intussen 25-jarige spits in 2023 voor 4,5 miljoen euro weg bij Boca Juniors, maar hij kon de verwachtingen nooit inlossen. Hij bleef in de schaduw van Kasper Dolberg en kon na diens vertrek zijn kans ook niet grijpen. In 116 wedstrijden voor Anderlecht scoorde Vazquez slechts achttien keer.
🚨[EXCLUSIVO] Birmingham City tiene negociaciones muy avanzadas para comprar a Luis Vázquez.
— César Luis Merlo (@CLMerlo) July 27, 2026
*️⃣Hay charlas en fase final con el Anderlecht, dueño de su pase. El 🇦🇷 viene de jugar el último semestre en Getafe. pic.twitter.com/1fEYBjDO9n
Jannick Lanckriet