Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

422 stemmen
Antwerp tussen hoop en vrees:

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline voor de terugbetaling van een schijf van 10 miljoen euro van een eerdere lening. Als die schuld niet wordt vereffend, zou dat nefaste gevolgen kunnen hebben voor de club.

Naar jarenlang te hebben verkommerd in het vagevuur van de tweede divisie, werd de ommekeer ingezet toen Paul Gheysens besloot om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Daar stond wel een heus prijskaartje tegenover. Lange tijd werden die kosten grotendeels door de voorzitter zelf gedragen. Maar ondertussen incasseerde Gheysens zelf enkele financiële en zakelijke opdoffers.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Lening met zware gevolgen

Om de club toch stevig in zijn greep te houden, ging de preses dan ook elders op zoek naar kapitaal. Onder meer door een lening af te sluiten bij het Britse hefboomfonds 'Fasanara'. Maar voor dinsdag moest dus een schijf van 10 miljoen euro afbetaald worden. En Gheysens lijkt er niet in te slagen dat kapitaal tijdig bij mekaar te krijgen. Dus wordt gekeken naar alternatieve oplossingen.

Zo raakte bekend dat een Belgische groep investeerders rond onder meer Wouter Vandenhaute en Toby Alderweireld de club wil overnemen. Maar daar lijkt Gheysens niet om te staan springen. Bijgevolg dreigt een doemscenario. Zo zou de club als soort van onderpand, gedeeltelijk, in handen van Fasanara kunnen vallen. "Dat wil eigenlijk niemand", stelt RAFC-kenner Dylan Van Rooy bij Sporza.

Geen tijd te verliezen

De kans is immers bijzonder klein dat het hefboomfonds verdere investeringen zal doen. Terwijl Antwerp in deze periode net nood heeft aan de nodige middelen in de zoektocht naar een trainer en versterkingen. "Zo'n hefboomfonds zit niet in voetbal uit clubliefde en supporters vrezen wat dat betekent voor de toekomst", aldus Van Rooy. Dus ligt de bal in het kamp van Gheysens. Komt hij zelf met een oplossing? Of gaat hij toch overstag voor Vandenhaute en co? Eén ding is in ieder geval duidelijk: er valt geen tijd meer te verliezen. "Het is heel kort dag. De deadline nadert en er moet snel duidelijkheid komen. Anders dreigt dat andere scenario en dat wil echt niemand."

Wat is volgens u het beste voor de club?

Meest recent

GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

88
88
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

20
20
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

48
48
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

292
292
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

102
102
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

158
158
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

78
78
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

422
422
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

381
381
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

327
327
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

61
61
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

311
311
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

193
193
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

483
483
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

174
174

Meer sportnieuws