De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels maken zich alvast op voor een lastig duel met Senegal. Gelukkig kan bondscoach Rudi Garcia daarvoor verschillende wapens in stelling brengen.
In hun rijke geschiedenis stonden de Rode Duivels nog nooit tegenover Senegal, conclusies trekken uit eerder confrontaties is dus niet mogelijk. Wel kan de officieuze winnaar van de Africa Cup beoordeeld worden op basis van hun prestaties tot duvser in het toernooi. Die waren behoorlijk wisselvallig.
Tijdens de openingsspeeldag bleek WK-favoriet Frankrijk uiteindelijk toch een maatje te groot (3-1). Vervolgens kregen de Senegalezen ook drie goals om de oren tegen Noorwegen (3-2). Maar tijdens de laatste groepsmatch werd wel stevig uitgehaald. Zo kreeg Irak een 5-0-pandoering om de oren.
LEES OOK: Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"
Sterke ploeg, mindere defensieSenegal beschikt dan ook over de nodige offensieve troeven, ook al is sterspeler Sadio Mané niet aan een groots toernooi bezig tot dusver. Ismaïla Sarr, Ibrahim Mbaye, Iliman Ndiaye, Nicolas Jackson, Assane Diao, ... zijn aanvallers die ondertussen toch de nodige ervaring hebben in de Europese topcompetities.
Ook het middenveld met de twee Gueye's mag niet onderschat worden. Anderzijds lijkt de defensie kwetsbaar. Grote leider achterin is Kalidou Koulibaly, maar die zat tegen Irak zelfs op de bank na twee zwakke matchen. En zijn collega's achterin zijn evenmin van absoluut topniveau. Zeker op snelheid zijn zij te pakken.
Snelheid van Ferandez-Pardo
Wat dat laatste betreft heeft Garcia alvast een mooie troef achter de hand. Zo toonde Matias Fernandez-Pardo met zijn invalbeurten al dat hij pijlsnel kan zijn. "Van mij mag hij altijd een invalbeurt krijgen. Met zijn versnellingen brengt hij schwung in het elftal. Pardo is op gebied van acties maken zeker niet de evenknie van Doku, maar qua snelheid moet hij zeker niet onderdoen", stelt ook analiste Justien Odeurs bij Het Belang van Limburg.
Kobe K