Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege gepakt. Na een doelpunt van Nilson Angulo en sterke invalbeurt van Kevin Rodriguez, werd met 2-1 gewonnen van groepswinnaar Duitsland. De tweede plaats gaat desondanks naar Ivoorkust, dat Curaçao met 2-0 klopte.
Voor aanvang van het toernooi waren de verwachtingen rond Ecuador behoorlijk groot. Het land was niet voor niets tweede geworden in de Zuid-Amerikaanse kwalificaties, met amper 5 tegengoals in 18 wedstrijden. Maar in de eerste twee duels viel het zogenaamde 'dark horse' serieus tegen.
LEES OOK: Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit
Spectaculaire startZo verloor Ecuador meteen van Ivoorkust, waarna het op een gelijkspel bleef steken tegen Curaçao. Bijgevolg kon het enkel nog als één van de beste nummers drie doorstoten. Daarvoor moest wel gewonnen worden van Duitsland. Dat was al verzekerd van groepswinst, toch hield bondscoach Nagelsmann de rotaties beperkt.
Die aanpak leek te renderen: na amper twee minuten opende Sané al de score. Aan die treffer leek een fout vooraf te gaan, de VAR greep evenwel niet in. Maar het antwoord van Ecuador volgde vrijwel meteen. Het was Angulo, in januari vertrokken bij Anderlecht, die de score na amper 9 minuten weer in evenwicht bracht.
Sterke Rodriguez
Vervolgens bleef het goed op en af gaan, maar voor rust werd niet meer gescoord. Vlak na de pauze leek Duitsland dan weer een penalty te krijgen. Dit keer kwam de VAR wél tussen na een eerder gemaakte fout. Ondertussen zetten de fans van Union zich schrap. Bij Duitsland kwam Undav immers tussen de lijnen, bij Ecuador maakte Rodriguez zijn opwachting.
Die eerste kon dit keer echter niet beslissend zijn. Rodriguez was dat wel. Scoren lukte weliswaar niet, maar de aanvaller van Union vormde een constante gesel voor de Duitse defensie. En zijn werkkracht leverde ook op. Nadat Rodriguez de bal verlengde, was het Plata die de Ecuadoranen op een 2-1-voorsprong zette.
Pépé held Ivoorkust
Een cruciaal doelpunt want het bleek meteen ook de eindstand. Ecuador boekte zo een belangrijke, maar wel verdiende topzege. Voor de tweede plaats was dat echter niet voldoende. Zo maakte Ivoorkust definitief een einde aan het WK-sprookje van Curaçao. Pépé zette de Ivorianen al snel op een voorsprong.
In de tweede helft legde diezelfde Pépé dan weer de 2-0-eindstand vast. Een sterk Ivoorkust mag dus als tweede naar de knock out-fase. Maar ook Ecuador mocht uiteindelijk vieren. Met vier punten, en doelsaldo 0, is het al zeker van een plek bij de beste nummers drie.
Eindstand Groep I
Duitsland - 6 ptn.
Ivoorkust - 6
Ecuador - 4
Curaçao - 1
Kobe K