De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte werd een behoorlijke tegenvaller. Zo kwamen de Farao's al snel op voorsprong en kon België daar weinig tegenover zetten.
De Rode Duivels en hun openingswedstrijden: het waren de voorbije grote toernooien niet bepaald de beste vrienden. Zelfs op het historische WK van 2018 had België het in zijn eerste match behoorlijk lastig met het minuscule Panama. Een slechte start hoeft is niet persé de voorbode van een slecht toernooi.
LEES OOK: Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"
Belabberde eerste helftEn het valt te hopen dat dat nu opnieuw het geval zal zijn. Want de eerste helft tegen Egypte was ronduit ondermaats. In balbezit stapelden de slordigheden zich op en werd er nauwelijks tempo ontwikkeld. Van Belgische doelkansen was dan ook nauwelijks sprake voor de rust.
De Egyptenaren daarentegen, gaven weinig weg en konden bij momenten gevaarlijk tegenprikken. Vlak voor de eerste drankpauze kreeg Emam Ashour ook nog eens alle ruimte om zijn schot te wapenen. Met een harde knal vloerde hij Courtois. Die moest niet veel later alles uit de kast halen om de 0-2 te voorkomen.
Onana gebeten hond
Een zwakke eerste helft dus van de Belgen. Op het sociale medium 'X' kregen dan ook heel wat spelers de volle laag over zich heen. Backs Thomas Meunier en Timothy Castagne werd verweten dat ze te veel ruimtes weggaven. Jérémy Doku en Leandro Trossard lieten zich pas in de slotfase echt gelden.
Op het middenveld was Amadou Onana dan weer de gebeten hond. De boomlange sterkhouder van Aston Villa was wel heel voorzichtig in balbezit en speelde bijna alles breed. Bovendien kon hij op fysiek vlak iets te weinig impact maken gezien zijn gestalte. Heel wat volgers zouden dan ook liever Hans Vanaken in zijn plaats zien komen.
Il faut faire sortir ONANA à la mi-temps et mettre Vanaken , Amadou est souvent à contre temps et sont jeu sans ballon est horrible aujourd'hui
— Nono7 (@TancrediNoah) June 15, 2026
Onana zwakke schakel. Castagne pakt geel door hem. Mag nu bij elke fase opletten tegen Salah. Net zoals bij de tegengoal. Mochten we nu een voetballende middenvelder op de bank zitten hebben die een bal kan bijhouden 🙄 #BELEGY
— Jonas Schoonbaert (@El_Jonassy) June 15, 2026
Onana rampzalig aan de bal.. Vanaken was een betere keuze geweest. Trossard en Tielemans ook nergens te bespeuren #belegy
— Vick (@vick_ninckier) June 15, 2026
Onana zit niet in de wedstrijd. Eraf en Vanacken erin. Te braaf spel - wat meer druk naar voor nodig. #belgium @sporza #belegy
— Marin Eneman (@MarinEneman) June 15, 2026
Onana mag liedjes gaan zingen, bakt er niets van op het middenveld #BELEGY
— Joep (@snjoep) June 15, 2026
Onana lekker aan't slapen op't middenveld, heeft last van tijdverschil denk. Jongens toch. #BELEGY
— Viking 27 (@DeViking27) June 15, 2026
Tielemans die nu al 10 minuten in de zone van Onana de bal opeist. Die dan zelf niet hoger gaat spelen.
— Imaël De Bue (@ImaelDe48327) June 15, 2026
Onana eruit.
Tielemans rij lager.
Vanaken erin.
#BELEGY
Het absurde is dat we met Seys en Decuyper twee betere opties hebben. Idem voor Onana. Vanaken zou voor voetbal zorgen
— Pitupo3000 (@Pitupo3000) June 15, 2026
Ik zal het eens zeggen. #BelEgy
— Jurgen Vertongen (@jurgenfcb) June 15, 2026
Castagne 🔁 De Cuyper
Onana 🔁 Vanaken
Bon Vanaken moet je echt brengen ipv Tielemans of Onana. #belegy
— ShinyDD ✋ ☢️ (@xrxo8) June 15, 2026
De Cuyper en/of Seys, Vanaken en Fernandez-Pardo en we gaan misschien kunnen voetballen. Meunier en/of Castagne, Onana en Trossard eruit.
— Brecht (@brecht_vh) June 15, 2026
Youri et Onana, ça va pas du tout du tout. Faut lancer Raskin et Vanaken qui ont déjà prouvé qu'avec KDB ça fonctionne !! Et sortir Trossard en même temps#BELEGY
— Thibault Derlet (@Tito_drltt) June 15, 2026
Kobe K