Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

947
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een structurele oplossing voor de constante besparing die de sportieve leiding moet doorvoeren. Komt de club weldra in andere handen terecht?

Naar jarenlang te hebben verkommerd in het vagevuur van de tweede divisie, werd de ommekeer ingezet toen Paul Gheysens besloot om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Met Gheysens als voorzitter pakte de club onder meer de landstitel en twee bekers. Ook de faciliteiten en omkadering werd geprofessionaliseerd. Daar stond wel een heus prijskaartje tegenover.

LEES OOK: Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Besparingen worden nefast

Lange tijd werden die kosten grotendeels door de voorzitter zelf gedragen. Maar dat was niet leefbaar op lange termijn, bovendien incasseerde Gheysens zelf ook enkele financiële opdoffers. Tijdens de twee voorbije seizoenen moest dan ook vooral bespaard worden. En dat constante geknibbel heeft logischerwijs een nefaste invloed op de resultaten/prestaties.

Zo is Antwerp op een drietal jaren tijd van landskampioen tot middenmoter gegaan. De kloof met topclubs als Club Brugge en Union SG is op verschillende facetten enorm geworden. Om een inhaalbeweging in te zetten lijken er nog maar drie mogelijkheden: Gheysens trekt de geldbuidel weer open, er komen nieuwe investeerders aan boord of de club wordt integraal verkocht.

Nieuwe eigenaars op komst?

Die eerste optie lijkt alvast uitgesloten. En dus wordt vooral richting extern kapitaal gekeken. Analist en clubboegbeeld Patrick Goots, nog steeds goed thuis op de Bosuil, ving alvast enkele signalen op. "We horen tal van geruchten in verband met de overname van de club", klinkt het bij Gazet van Antwerpen. "Er zullen ongetwijfeld gesprekken gaande zijn, maar het moet wel vrij snel gaan." Of er nog voor de start van het nieuwe seizoen een doorbraak zal volgen, valt evenwel te betwijfelen. Maar de druk op de schouders van Gheysens om met een structurele oplossing te komen neemt zienderogen toe.

Gheysens kan de club beter zo snel mogelijk verkopen ...

Meest recent

Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

0
0
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

45
45
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

22
22
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

37
37
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

165
165
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

75
75
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

47
47
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

400
400
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

185
185
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

212
212
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

190
190
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

242
242
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

775
775
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

430
430
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

230
230
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

124
124
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

364
364
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

165
165
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

261
261
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

475
475
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

548
548
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

374
374
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

499
499
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

419
419
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

541
541

Meer sportnieuws