Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

268 stemmen
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende weken dus vingers kruisen dat er geen extra geblesseerden bij komen. De Rode Duivels zijn sinds deze week alvast een extra zorgenkind rijker.

Aanstaande vrijdag maakt de Belgische bondscoach zijn definitieve selectie voor het WK in de VS, Mexico en Canada. Het speculeren over eventuele verrassingen draait dan ook al op volle toeren. Maar het merendeel van de namen lijkt op voorhand al bekend. Zo zal Garcia vooral rekenen op spelers die hem de kwalificatie bezorgden.

Maar de Franse selectieheer blijft natuurlijk wel afhankelijk van de fitheid bij zijn spelers. Zo was het de voorbije weken bang afwachten of Romelu Lukaku de race tegen de klok zou halen, maar de spits lijkt dan toch net op tijd hersteld van zijn blessure. Al zal hij de oefenmatchen broodnodig hebben om nog wat ritme op te doen.

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Zorgen om Debast

Terwijl het dossier-Lukaku dus gunstig evolueert, heeft Garcia er alweer andere zorgenkinderen bij. Maandag raakte namelijk bekend dat Zeno Debast is uitgevallen bij Sporting CP. De verdediger zou tijdens een training geblesseerd zijn geraakt aan het dijbeen. Meteen werden vraagtekens geplaatst bij zijn WK-deelname.

Sindsdien deden uiteenlopende berichten de ronde. Sporting communiceerde enkel dat hij geblesseerd is aan zijn dijbeen. Portugese bronnen meldden dan weer dat de eerste onderzoeken weinig hoop hebben opgeleverd richting het WK. Maar daar blijkt Debast zich niet zomaar bij neer te leggen.

Race tegen de klok

Volgens La Dernière Heure nam hij dinsdagavond meteen een vlucht naar België. In eigen land zal hij, in samenspraak met de club, verdere onderzoeken laten uitvoeren. Op basis van die resultaten wordt een revalidatieplan opgesteld. Daarvoor wordt de expertise van Lieven Maesschalck ingeschakeld. De hoop op een WK-deelname is dus nog niet volledig verdwenen, maar het wordt sowieso een race tegen de klok.

Indien fit, is Debast een zekerheid in de basiself bij de Duivels ...

Meest recent

'Grote kuis Sibierski: verrassende exit bij Anderlecht'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

7
7
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

49
49
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

149
149
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

142
142
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

22
22
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

48
48
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

75
75
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

42
42
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

338
338
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

359
359
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

129
129
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

58
58
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

548
548
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

113
113
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

157
157
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

149
149
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

70
70
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

448
448
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

143
143
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

170
170
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

210
210

Meer sportnieuws