RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd Antoine Sibierski begin deze week officieel voorgesteld bij de Belgische recordkampioen. En de 51-jarige Fransman zou wel eens voor een schokgolf kunnen zorgen binnen de club.
Toen Olivier Renard begin februari aan de kant werd geschoven als sportief architect bij Paars-Wit, deed de naam van Sibierski al snel de ronde. Maar de oud-speler van onder meer Manchester City en RC Lens stond al veel langer op de radar. Hij leverde dan ook goed werk als sportief directeur bij ESTAC Troyes.
Sibierski bouwde er een ploeg die zich afgelopen weekend op overtuigende wijze tot kampioen kroonde in de Ligue 2. In dat proces trok hij bovendien verschillende spelers aan voor beperkte bedragen, die straks zullen vertrekken met een pak winst. Transfers die sportief renderen én winst maken: exact wat RSCA nodig heeft.
LEES OOK: 'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'
Heilig overtuigd van eigen visieMaar er is natuurlijk een reden dat Troyes besloot om de samenwerking ondanks de successen stop te zetten. Zo kwam het tot een verschil in visie tussen hem en de clubleiding. Want ook dat tekent Sibierski. Hij is er volledig van overtuigd dat zijn eigen visie de juiste is en zal niet snel tegenwind dulden wat dat betreft.
Volgens La Dernière Heure kan Anderlecht zich dan ook maar al best schrap zetten. Zo zal Sibierski de normen binnen de club omhoog trekken op verschillende facetten. En wie daar niet in meegaat, zal snel weer mogen beschikken. Dat geldt niet enkel voor spelers en trainers, maar voor al het personeel.
Niet vies van een ontslag
Sibierski is ook niet de man van de compromissen. Hij overlegt wel met zijn coach en scoutingsdepartement, maar finaal zal hij altijd zelf de knoop doorhakken. Bij Troyes voerde hij bijvoorbeeld meteen enkele ontslagen door. Daarbij ook medewerkers die de club al jaren trouw waren. Die beslissingen leverden hem een storm aan kritiek op, maar de resultaten gaven Sibierski uiteindelijk wel gelijk. Afwachten dus of hij ook bij RSCA als een stormram door de club zal gaan. Een aardverschuiving lijkt alvast op komst op Neerpede.
Kobe K