Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de clinch met de club. Onder Antonio Conte zal Lukaku dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie komen. Een drama voor de Rode Duivels.
Lukaku zal zo zonder ritme naar het WK 2026 afreizen, of zal bondscoach Rudi Garcia het toch aandurven de topscorer aller tijden niet mee te nemen. Tijdens La Tribune velden ze een oordeel over Big Rom.
LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”
Lukaku géén basis?Lukaku is onmisbaar bij de Rode Duivels, maar dat wordt nu in vraag gesteld. “Ik zou graag ja zeggen omdat ik hem vertrouw en ik weet dat hij het soort spits is dat op elk moment kan scoren. Maar als we realistisch blijven en kijken naar wat er dit seizoen op het veld is gebeurd, zes wedstrijden gespeeld, moeten we nee zeggen. Dus, niet de basispion in het begin en dan zullen we de opties zien."
"De vraag of hij basisspeler zal zijn, zal een kwestie van vorm zijn. Maar nu zijn we in april en dat kunnen we nog niet voorspellen. Maar er zijn heel weinig opties vreemd genoeg. Leandro Trossard werkt niet. De Ketelaere werkt een beetje, maar het is niet zijn positie”, aldus analist Nathan Ngando Ngena tegenover RTBF.
Toch positieve noot
Toch denkt Ngena dat zijn situatie ook motiverend kan werken. “We weten dat hij ook iemand is die erg mentaal werkt, in reactie. Ik denk dat de kritieken die tegen hem zijn geuit op sociale netwerken of door de aanhangers van Napels hem kunnen motiveren. Hij herinnert zich heel goed wat er op het WK van 2022 is gebeurd en ik denk dat hij graag wraak wil nemen. Het kan hem motiveren.”
Stephan Calander