'Transferbom slaat in bij Kompany: Bayern-project in gevaar'

door
'Transferbom slaat in bij Kompany: Bayern-project in gevaar'

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn hele project onder druk te zetten. Een absolute sterkhouder staat in het vizier van een Europese topclub, en dat maakt van dit dossier veel meer dan een gewone zomertransfer. Voor Bayern wordt dit een test van geld, macht en geloof in de toekomst.

LEES OOK: 'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Olise wordt de eerste echte machttest voor Kompany

Vincent Kompany wordt in München vandaag bewierookt alsof hij onaantastbaar is. Contract tot 2029, loftrompetten van de clubleiding, records op het veld, een stuntzege in Bernabéu én München, en een ploeg die weer oogt als Bayern. Maar al die lof telt pas echt als Bayern straks ook doet wat een topclub met een langetermijnproject hoort te doen: zijn beste groeiproduct níét verkopen zodra Real Madrid met een monsterbod zwaait.

Michael Olise is intussen veel meer dan een goeie flankaanvaller of een man van cijfers. Hij is het meest zichtbare bewijs dat Kompany in München meer doet dan winnen alleen. Hij ontwikkelt, hij verbetert, hij bouwt. Olise is in een paar maanden uitgegroeid tot een wereldster onder Kompany, en net daarom is het nu menens. Als Bayern hem houdt, bevestigt de club dat Kompany daar echt iets in handen heeft. Als Bayern begint te kijken naar een verkoop, dan krijgt Kompany de eerste echte barst in het verhaal dat dit helemaal zijn project is.

De voorbije dagen strooide de top van Bayern nog eens gul met lof. CEO Jan-Christian Dreesen noemde Kompany bij TZ een geweldige meerwaarde voor Bayern, iemand die het plezier in het spelletje heeft teruggebracht en elke speler beter heeft gemaakt. Dreesen ging zelfs nog verder: “Met zijn persoonlijkheid, expertise en natuurlijke autoriteit heeft hij snel het respect van heel Europa afgedwongen.” Maar een trainer is pas echt belangrijk als de club ook handelt alsof hij belangrijk is.

Niet wanneer hij applaus krijgt op zijn verjaardag. Niet wanneer de club een filmpje post waarin de selectie hem toezingt. Niet wanneer vader Pierre mee in beeld komt. Wel wanneer Bayern beslist dat een sleutelspeler niet te koop is, zelfs niet als Real Madrid zich meldt. Dan pas weet je of Kompany in München meer is dan een uitstekend uithangbord.

Real ruikt zijn kans en zet Bayern onder druk

Dat is precies waarom het Olise-dossier zoveel gevoeliger ligt dan een gewoon transfergerucht Voorzitter Florentino Pérez zou met open mond gekeken hebben naar de manier waarop Bayern Real op sommige momenten van de mat tikte. Eén speler trok daarbij in het bijzonder zijn aandacht: Michael Olise. Volgens berichten zou Real bereid zijn om zeer ver te gaan, met bedragen van 150 tot zelfs 160 miljoen euro die de ronde doen. Dat soort cijfers verandert altijd de sfeer van een dossier. Dan gaat het niet langer alleen over voetbal, maar over status, verleiding en macht.

En daar begint de spanning voor Bayern. Want als de club Olise zou verkopen, zelfs voor een waanzinnige som, dan geeft ze tegelijk een vervelend signaal af. Dan zegt Bayern eigenlijk: het project van Kompany is mooi, maar niet heilig. Dan blijkt dat zelfs het meest spectaculaire groeiproduct van zijn eerste echte topseizoen toch verhandelbaar is zodra Madrid op de deur klopt. Dan verschuift het beeld van Bayern meteen weer richting tussenstation. Nog altijd enorm, nog altijd rijk, nog altijd competitief, maar niet helemaal de plek waar een nieuwe dynastie haar sterren onaantastbaar houdt.

Dat zou frontaal botsen met de manier waarop Kompany nu in de markt wordt gezet. De Belg wordt dezer dagen verkocht als de man van verbinding, rust, groei en lange termijn. Niet toevallig benadrukte Dreesen bij TZ ook dat Kompany altijd eerst de persoon ziet en dan pas de speler. Ook Max Eberl sloot zich daar deze week impliciet bij aan. In Het Nieuwsblad noemde hij Kompany een coach met “de uitzonderlijke, warme kwaliteit om de speler én de mens achter de speler te verbinden in zijn visie op voetbal”. Bayern verkoopt dus geen gewone trainer, maar een bouwer. Iemand die iets duurzaam moet neerzetten. Net daarom kan de club zich eigenlijk niet permitteren dat één van zijn kroonjuwelen meteen door Real wordt weggehaald.

Met Gordon op de radar groeit de onrust rond Olise

Daarnaast doken er berichten op dat van Newcastle. Bayern zich aan het front gemeld zou hebben voor Anthony Gordon. Terwijl Max Eberl dus luid zegt dat Olise niet weg mag, circuleert tegelijk het idee dat Bayern al naar andere offensieve profielen kijkt. Dat voedt automatisch argwaan. Niet omdat Gordon en Olise één op één hetzelfde profiel zijn, maar omdat het toch de indruk wekt dat Bayern minstens nadenkt over een scenario zonder de Fransman.

De symboliek is groot, omdat Olise net het gezicht is geworden van Bayern onder Kompany. Niet toevallig vergeleek Kompany hem begin april in Le Soir met Kevin De Bruyne. “Ik heb altijd het gevoel dat ik hem in hem terugzie”, zei hij daar. “Wat Michael doet, de manier waarop hij schiet, de manier waarop hij dribbelt, met zijn rechter- en linkervoet... Ik heb het gevoel dat ik dat al eerder heb meegemaakt met Kevin De Bruyne.” Dat is een trainer die publiek ownership neemt over de ontwikkeling van zijn speler. Dan wordt een vertrek nog zwaarder, omdat het niet alleen een sportief verlies is, maar ook een gezichtsverlies voor het hele project.

Moet Bayern Olise koste wat het kost houden?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

66
66
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

37
37
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

238
238
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

65
65
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

174
174
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

172
172
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

70
70
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

177
177
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

115
115
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

63
63
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

572
572
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

398
398
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

73
73
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

97
97
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

558
558
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

445
445
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

158
158
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

48
48
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

127
127
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

130
130
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

421
421
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

312
312
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws