RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De Brusselaars gingen zondag na een wanprestatie op eigen veld met 2-3 onderuit tegen kelderploeg Cercle Brugge. Dat doet niet veel goeds vermoeden voor de beslissende fase van het seizoen.
Eerst toch een positief gegeven. In de thuiswedstrijden tegen de andere ploegen uit de Champions' Play-Offs kan Anderlecht dit seizoen een meer dan bemoedigende balans voorleggen. Tegen Union SG, Club Brugge, STVV, KV Mechelen én AA Gent wisten de Brusselaars zelfs telkens de drie punten thuis te houden.
LEES OOK: Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot
Dramatisch tegen kleine clubsHoopgevend, maar daar staat ook een erg pijnlijke statistiek tegenover. In de thuiswedstrijden tegen de vier clubs die veroordeeld zijn tot de Relegation Play-Offs, kon RSCA geen enkele keer winnen. Dender en La Louvière hielden Paars-Wit op 0-0, Zulte Waregem en dus ook Cercle Brugge wonnen er met 2-3.
Analist Peter Vandenbempt is dan ook hard voor de non-prestatie tegen Cercle. "Dat is ronduit onvergeeflijk", klinkt het bij Sporza. "En eerder heeft Anderlecht, om er maar iets uit te lichten, thuis ook al verloren van Zulte Waregem en 0-0 gespeeld tegen Dender en tegen La Louvière. Dat wil dus zeggen: twee op twaalf thuis tegen de laatste vier. Hoe triest is dat?"
Hoop wordt onzekerheid
Nochtans heerste de voorbije weken opnieuw een positief gevoel op Neerpede. Met Jérémy Taravel aan het roer als hoofdcoach plaatste Paars-Wit zich voor de bekerfinale en werden degelijke resultaten neergezet in de competitie, waaronder het verdienstelijke gelijkspel op Club Brugge. Maar dan volgde zondag dus een wanprestatie waarvan er dit seizoen al te veel zijn geweest.
Het sentiment rond Paars-Wit is daardoor weer helemaal gekeerd. "De hoop is weer ingeruild voor onzekerheid. Ook Taravel kent nu dus de frustraties van velen van zijn voorgangers met deze spelersgroep. Je denkt aan een nieuwe wind, groepsgevoel, solidariteit, een nieuwe start ... En dan is het toch weer dit", aldus Vandenbempt, die onderstreept dat Anderlecht een ideale kans had om zes punten goed te maken op nummer drie STVV. "Dan kom je echt wel in aanmerking voor plaats drie. En het zijn er nul geworden."
Kobe K